Günümüz Nedimeleri

Kelime anlamı, soylu bir kadına eşlik ve arkadaşlık etmekle yükümlü kadın olan nedime; günümüzde daha çok kusursuz düğün gecelerinin gizli kahramanları anlamına geliyor. Ülkemizde de gitgide yaygınlaşan nedime geleneği, gelinin en özel gününde prenses gibi hissetmesine büyük ölçüde katkı sağlıyor. Nedimeler genellikle gelinin en yakın arkadaşlarından seçilse de, birkaç teknik detay da bu seçimi etkileyebiliyor.

Peki masal tadında bir gece ve düğün öncesi tüm detayların kusursuz olması için nedimelerin sahip olması gereken özellikler nelerdir? Öncelikle bu koşuşturmaya gönüllü olarak eşlik edecek, seve seve her detaya ilham olacak arkadaşlarınızı seçmeniz, süreci kolaylaştırıp eğlenceli hale getirecektir. Düğün öncesi ve gece boyunca bol bol fotoğraf çekileceği için poz vermekten, her anınızda yanınızda olmaktan, en özel dakikalarınızı karelere dökmekten sıkılmayan arkadaşlarınız nedimelik için aranan isimler olacaktır. Ve tabii ki dans! İlk dansınızı nedimeleriniz eşliğinde yapacaksanız, iyi dans etmeleri çok mühim. Ya da en azından kötü dansı bile eğlenceye çevirebilmeleri…

Biliyorsunuz ki; nedimelik tek günlük değil, bekârlığa vedadan evlilik alışverişine kadar uzanan uzun bir yolculuk, kutsal bir görevdir!

Nedimelere tek renk kıyafet giydirmeyi klişe buluyorsanız, bu tek tip çiçekli bileklikler tam size göre! Bu özel aksesuar sayesinde, hem nedimelerinizin kendine özgü simgeleri olacak hem de pastel tonlarındaki çiçekler ile kış düğünlerinize bahar tazeliği gelecek.

 

Bu özel süreçte, her zorlukta yanınızda olan nedimelerinizi de en az kendiniz kadar düşünmeli, kendilerini prenses gibi hissettirmelisiniz. Nedimeleriniz için hazırladığınız hediye kutuları, onlara kendilerini özel hissettirecek ve unutulmaz bir jest olacaktır.

 

Nedimeliğin belki de en güzel kısmı; çılgın bekârlığa veda partileri! Kız kıza eğlencenin sınırsız olduğu bu günde, kişiye özel hazırlanan gelin ve nedime kimonoları eğlencenize ve sonsuza dek saklayacağınız fotoğraf karelerine renk katacak.

0 replies on “Günümüz Nedimeleri”