“GÖREVİMİZ TATİL”E TAM NOT!

SugarWorkz ve Taff ortak yapımı aile komedisi “GÖREVİMİZ TATİL” 21 Şubat Çarşamba günü Kanyon Cinemaximum Sinemaları’nda gala yaptı. 9 yıldır tatile çıkamayan bir ailenin terapi seansı ve tatile gitmeleriyle başlayan film, kahkahalarla izlendi, alkışlar ve çığlıklarla final yaptı!

Filmin yönetmeni Murat Şeker, senaryo ortağı Ali Tanrıverdi, oyuncular Demet Akbağ, Zafer Algöz, Deniz Altan, Ali Keçeli, Hakan bilgin, Özlem Türkad, Enis Arıkan, Sinan Çalışkanoğlu, Filiz AHmet, Onur Dilber, Elvan Dişli ve Bünyamin Sürmeli kırmızı halı seramonisinde basınla buluştu.

Filmin yönetmeni Murat Şeker: “Görevimiz Tatil, Cuma günü itibariyle tüm Türkiye’de vizyona giriyor. Dokuz yıldır tatile çıkmayan Mutlu ailesinin, dokuz yıl sonra tatile çıkış hikayesini filme aldık. Ben filmin yönetmeni ve senaristi olarak, belki de bugüne dek yaptığım en iyi film oldu diyebilirim, bunu gönül rahatlığıyla söylüyorum. Tabi bunun iyi olmasında, başta Demet Akbağ ve Zafer Algöz olmak üzere, iki usta oyuncunun bize verdiği ilham ve cesaretin büyük payı var ama diğer oyuncu kadrosunun da tabi.  Biz mutluyuz, gururluyuz. İnşallah Türk halkı da filmi beğenir, sahiplenir.

 Ardından Demet Akbağ: “Ben her zaman içime sinen, inandığım hikâyelerin içinde olmak isteyen, öyle projelerde yer almak isteyen biriyimdir. O yüzden bu hikâye de ilk okuduğum günden beri, hadi arkadaşlar yapalım diyerek girdiğim, içime sinen bir projeydi. Çok eski arkadaşım Zafer Algöz’le birlikte oynamamız benim için ayrı bir keyifti. Çok güzel bir genç kadromuz ve hepinizin çok yakından tanıdığı genç oyuncularımız, konuk oyuncularımız da var filmde. İnsanlara iyi gelen, insanları gülümseten, kendilerini mutlu hissedecekleri, salondan mutlu ayrılacaklarına inandığımız bir aile filmi yaptık.

Zafer Algöz de: “Çok teşekkür ediyoruz geldiğiniz için. İlginize çok çok teşekkürler. Bizim için gala bir düğün töreni gibi, bizler şu anda düğün sahibiyiz. Ben erkek tarafıyım. Birazdan filmimizi hep birlikte izleyeceğiz. Umarım ki hoş vakit geçirirsiniz ve izleyen seyircilerimiz de filmden mutlu olur” cümlelerini kurdu.

Filmin konuk oyuncularından meteoroloji mühendisi ve sunucusu Bünyamin Sürmeli’ye sürpriz bir soru geldi “Hava durumu film izlemek için müsait olacak mı?” Herkesi güldüren diyalog şöyle gerçekleşti:

Demet Akbağ: Sevgili Bünyamin, nasıl bir havada filmi izleyecek seyirci?

Bünyamin Sürmeli: Vallahi tatlı ve yumuşak, keyifli bir havada herhalde olacak.

Murat Şeker: Peki filmin vizyona girdiği bu 23 Şubat, 24-25 Şubat’ta nasıl bir hava bekliyor bizi?

Bünyamin Sürmeli: Hava durumuna mı girelim?

Demet Akbağ: Evet evet, tabi mecburuz çünkü sinemaya gidilesi bir hava olacak mı, bunu merak ediyoruz.

Bünyamin Sürmeli: Hava hafta sonunda biraz soğuyor, soğuk havalarda ne yapılır, kapalı ortamlara girilir. O da sinema demek yani. Bu hafta sonu iyi bir soğuk var yani.

Zafer Algöz: Yani demek ki sen de tahminlerin sonunda bence sinemaya gidin diyeceksin zannediyorum.

Film ekibinin tam kadro katıldığı özel gösterimde Zafer ve Ali Çika, Sedef İybar, Betül Demir, Bülent Serttaş ve ailesi, Didem Balçın, Leyla Manço ve oğulları Doğukan ve Batıkan Manço, Hakan Bulut, Selçuk Ural, Ceyhun Yılmaz, Taner Rumelili, Nevra Serezli, Rasim Öztekin ve eşi, Sermiyan Midyat, Şevket Çoruh, Tümur Acar, Ülkü Duru, Bahadır Efe, Nergis Kumbasar, Şinasi Yurtsever gibi isimler de vardı.

Kahkahalara alkışlar ve ıslıkların eşlik ettiği filmin finalinde oyuncular uzun uzun tebrikleri kabul etti. “Görevimiz Tatil” bugün (23 Şubat Cuma) sinemalarda!

0 replies on ““GÖREVİMİZ TATİL”E TAM NOT!”