Giray Sepin İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonu / MBFWI

Giray Sepin İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonu olan Non-Self defilesi, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 13 Eylül Perşembe günü 15:00’te Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşti.

Defleye katılan isimler arasında Buket Taşdelen, Nora Kalpakçıoğlu, Talia Kalpakçıoğlu, Ahu Yağtu, Mehtap Elaidi, Özgür Masur gibi isimler bulunuyordu. 

Erkek modasının farklı ismi Giray Sepin İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonu Non-Self’i Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 13 Eylül Perşembe Zorlu PSM’de sundu. Bizi her zaman farklı yolculuklara çıkaran Giray SEPİN İlkbahar/Yaz 2019 sezon koleksiyonu Non-Self ile bu kez bize içsel bir deneyim yaşattı.

 Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un on ikinci sezonunda gerçekleşen    Non-Self Koleksiyon defilesinde tasarımcı MBFW Istanbul’un bu sezon etkinlik ana sponsorlarından TENCEL™ markası kumaşları kullandı. TENCEL™ markası ile Dünyanın en büyük botanik selüloz elyaf tedarikçilerinden Lenzing Grubu’nun, yenilenebilir ağaç kaynaklarından elde edilen, çevreye duyarlı süreçleriyle üretilen ve doğada çözünebilen TENCEL™ botanik elyaflarını içeren kumaşlar ile koleksiyon, son derece yumuşak, akışkan etkileriyle doğallıktan gelen saflığı, sakinliği ve yavaşlamayı ifade ediyor.

 Giray Sepin, Non-Self ile moda severlere doğanın mucizevi hikayesini sundu. Koleksiyonda unisex tasarımlar; tasarımcının sevdiği büyük formların yanı sıra herkesin kolaylıkla giyebileceği, çok rahat kombinler, pantolon, şort ve gömlekler yer alıyor. Su yeşilinden koyu hakiye, açık sarıdan turuncuya, tütünden koyu kahverengiye,gri gök maviden, saksa kadar giden skalasıyla hikayesini renkle bütünleyen koleksiyonda Giray Sepin’in son iki sene içerisinde yapmış olduğu seyahatlerin etkilerini de görmek mümkün. Bizi biz yapan çok şey var ama aslında her şey de çok geçici. O yüzden puf diye uçabilecek renkler de var koleksiyonda. Hikaye bu anlamda da bir bütünlük gösteriyor.

 Non-Self Koleksiyon Hikayesi;

 Herhangi bir çiçek; orkide, gül ya da yol kenarındaki papatya; onu oluşturan güneş ışığı hava, toprak, yağmur, mineraller…tüm unsurlar bir araya geldiğinde çiçektir. Tüm bu unsurlar bir arada değilken çiçekten bahsedemeyiz. Yağmur ya da güneşi çıkardığınızda çiçek yaşamaz. Mineraller olmadan çiçek büyümez. Yani tek başına bir var oluştan söz edemeyiz. Böylece ona baktığımızda tüm yaşamı ve varoluşu görebiliriz.

 Tıpkı çiçek gibi, biz de dahil doğadaki her canlı pek çok dış etkenin bir araya gelmesiyle var olur. Soyumuz, ailemiz, yediklerimiz, eğitimimiz, kültürümüz gibi pek çok unsurun bir arada olması bizim var olmamızı sağlar. Yaşam bu muhteşem döngünün içinde devam eder. Bizi biz yapan unsurlardan herhangi birini çıkardığımızda çiçekten bahsedemeyeceğimiz gibi bizden söz etmek de mümkün olmaz.

 Doğada bulunan elyaf da tıpkı biz insanlar gibi dış etkenlerle birlikte var olan bütünü oluşturan döngünün bir parçasıdır.

0 replies on “Giray Sepin İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonu / MBFWI”