GARNIER’DEN SÜRDÜRÜLEBİLİR GREEN BEAUTY HAREKETİ

Tüketici Ürünleri Divizyonu Genel Müdürü

Talat Olgay

Cilt bakımı olmazsa olmazlar arasında yer alıyor? Cilt bakımında son trendler neler?

Güzel ve sağlıklı bir cilt için cilt bakımı çok önemli. Güne güzel başlamanın, ciltte ferahlık hissi yaşamanın yolu cilt temizliğinden geçiyor. Cilt bakımında son yıllarda bir çok trend çıkıyor; yükselen trend kağıt yüz maskeleri, öne çıkan içerikler aloe vera ve hyaluronik asit… Garnier olarak biz de sunduğumuz ürünlerle kullanıcılarımıza cilt bakım uygulamalarında eşlik ediyoruz. Kişisel bakım ve temizliğin sevilen markası olarak hem kadınlar hem de erkekler için ideal ürünler sunuyoruz.

Garnier markası için doğa ve doğallık çok önemli. Doğanın korunması adına Green Beauty programını başlattınız. Green Beauty programında neler var?

64 ülkede faaliyet gösteren Garnier, yeşile bağlılık sözü verdiği “Green Beauty” programıyla sürdürülebilirlik alanında öncü bir adım atıyor. Markamızın küresel çevresel etkisini büyük ölçüde azaltmayı amaçlayan girişim kapsamında 2025 itibariyle tüm Garnier ürünleri yalnızca geri dönüştürülmüş plastik kullanılarak yapılacak, tüm paketler yeniden kullanılabilir, geri dönüşümlü veya bozunabilir olacak. Tüm sanayi bölgeleri sıfır karbon olacak.

Uçtan uca sürdürülebilirlik yaklaşımıyla hayata geçen Green Beauty girişimi, Garnier’in değer zincirinin her aşamasını, aşağıdaki alanlarda çevresel etkiyi azaltacak ve ortadan kaldıracak şekilde dönüştürmeyi amaçlıyor:

• Plastik ve Paketleme:

  • 2025 itibarıyla Garnier, ürünlerinin üretiminde hiç geri dönüştürülmemiş plastik kullanmadan her yıl 37.000 ton plastik tasarruf etmeyi* hedefliyor.
  • 2025 itibarıyla tüm paketler ayrıca, yeniden kullanılabilir, geri dönüşümlü veya bozunabilir olacak.

• Ürün ve Formül:

  • 2022 itibarıyla tüm fabrika temelli ve yenilenebilir içerikler sürdürülebilir şekilde satın alınacak.
  • 2025 itibarıyla Garnier’in yeni ürünlerinin %100’ü iyileştirilmiş çevresel profile sahip olacak.

• Fabrikalar ve İmalat:

  • 2025 itibarıyla karbon sanayi bölgeleri, yenilenebilir enerji kullanımı yoluyla sıfır karbon salınımı noktasına ulaşacak.
  • Sanayi bölgelerinin CO2 emisyonları hali hazırda %72** oranında düşürüldü.

• Dayanışmaya Önem Veren Kaynak Seçimi:

  • 2025 itibarıyla Garnier, Dayanışmaya Önem Veren Kaynak Seçimi programının bir parçası olarak dünya genelinde 800 topluluğu güçlendirmiş olacak

* Garnier’in 2019 yılındaki plastik tüketimi temel alınmıştır.

** 2019 yılında, 2005 tüketimine kıyasla.

Önümüzdeki dönem için düşünceleriniz neler, güzellik tutkunlarını ne gibi sürprizlerle buluşturmayı planlıyorsunuz?

Özellikle yeni dönemle beraber yeni içeriklerle zenginleştirilmiş formülleri tüketicimizle buluşturuyoruz. 2020’de yeni Hyaluronik Aloe ailemiz ve Garnier Men lansmanlarımızla tüketicilerimizi buluşturduk. Farklı içerikler ve ürünlerle güzellik ve bakım tutkunlarına yeni haberler vermeyi sürdüreceğiz. Garnier olarak önümüzdeki dönemde de tüketicinin severek kullandığı, güçlü bir marka olarak yolumuza devam edeceğiz.

Sosyal medya kullanımı ve dijital dönüşüm ile ilgili ne söylemek istersiniz?

Dünyada uzun bir süredir birçok marka tüketicilere yaptıkları iletişim biçimi ve iç süreçleri anlamında bir dijital dönüşüm içerisinde. Bugün baktığımızda dijital neredeyse her sektörde lokomotif element. Biz ise L’Oréal’de dünyanın 1 numaralı tekno-güzellik şirketi olma vizyonumuzla bu sürece daha farklı bakıyor ve yol alıyoruz. Dijital bizim için bir dönüşüm projesi ya da adapte olmamız gereken bir trendden çok öte aslında işimizin ve tüketicimizin tam da çekirdeği. Biz dijital dönüşüm sürecinde çok proaktif davrandık ve tamamladık. Şu an ise işimizi hep daha da ileri seviyeye taşımanın yollarını arıyoruz. Bu sebeple biz uzun süreden beri inovatif bakış açımızı ve dünyada 1 numaralı teknogüzellik şirketi olma vizyonumuzu dijitale yansıtmakla kalmayıp burada hem fikir hem uygulama olarak öncülük etmeyi tercih ediyoruz.

Garnier olarak ise genç hedef kitlemize ulaşırken sosyal medya ve dijital iletişim işimizin vazgeçilmez bir parçası. Örneğin, geçtiğimiz yıl Türkiye’nin ilk markalı Instagram yüz filtresini artırılmış gerçeklik uygulamasını lanse ettik. Tüm sektörler arasında bu uygulamayı Türkiye’de hayata geçiren ilk marka olduk. Bununla birlikte dijitalde farklı platformlarda Türkiye’de veya tüm globale konu olan birçok farklı ilk veya başarılı örnek uygulamasını gerçekleştirdik.

Tags from the story
,
0 replies on “GARNIER’DEN SÜRDÜRÜLEBİLİR GREEN BEAUTY HAREKETİ”