in

Fashion Trust Arabia 2022 Finalistlerini Duyurdu

Sivil toplum kuruluşu Fashion Trust Arabia (FTA), İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği iş birliği ile aralarında yetenekli Türk tasarımcıların da bulunduğu FTA 2022 Ödülleri finalistlerini açıkladı.

Her sene moda tasarımcılarına uluslararası tanınırlık, finansal destek ve iş desteği sağlamayı hedefleyen Fashion Trust Arabia (FTA), bu yıl dördüncü edisyonu düzenlenen FTA 2022 Ödülleri’nde yer almaya hak kazanan gelişen tasarımcılardan oluşan finalist listesini duyurduGelişen ülkelerden genç tasarımcılara destek olmak amacıyla yaratılan “Misafir Ülke Ödülü” için bu yıl konuk ülke olarak davet edilen Türkiye’den dört başarılı isim yer alıyor. Kendi ismini taşıyan markasıyla Burç Akyol; Les Benjamins’in kurucusu Bünyamin Aydın; Siedrés’in eş kurucusu ve kreatif direktörü Ceylin Türkkan Bilge ve Sudi Etüz’ün yaratıcısı Şansım Adalı Misafir Ülke Ödülü’nü kazanmak için tasarımlarını sergileyecek.

FTA 2022 Danışma Kurulu’nun Orta Doğu ve Kuzey Afrika (ODKA) bölgesinden başvuran gelişen yetenekler arasından seçtiği 24 finalist Misafir Ülke Ödülü’nün yanı sıra beş FTA ödülünden birine sahip olma şansı yakalayacak. FTA eş kurucusu ve eş başkanı Tania Fares bu süreci “Bu yıl ODKA bölgesinin dört bir yanından 1000’den fazla muhteşem yetenek başvuruda bulundu. FTA’yı kurduğumuz 2018 yılından bu yana topluluğumuz hızla büyüyor ve markalarını büyüten birçok Arap tasarımcının yolculuğuna tanıklık ediyor olmak bizi gururlandırıyor.” sözleriyle anlattı.

Finalistler çalışmalarını FTA jürisine 26 Ekim 2022’de, Doha’da sunacak. Kazanan altı finalist FTA 2022 Ödülleri gecesi açıklanacak.

Bu yıl Danışma Kurulu üyeleri arasında Adam Baidawi, Alexander Fury, Bryan Boy, Carmen Busquet, Edgardo Osorio, Elizabeth Von Der Goltz, Erdem Moralıoğlu, Fabio Piras, Gabriella Karefa-Johnson, Gaia Repossi, Imruh Asha, Mary Alice Malone, Nina Garcia, Olivier Theyskens, Patti Wilson, Pierre M’Pele, Piergiorgio Del Moro, Saif Mahdhi, Sarah Andelman, Sara Maino, Sofia Guellaty, Tiffany Godoy, Wayman Bannerman & Micah McDonald yer alıyor. 2022 jürisi ödül gecesine yakın bir tarihte açıklanacak.

What do you think?

Written by Kezban Belet

The Attico ve Beymen’den Özel Parti

İstanbul’un En Köklü Festivali 33. Uluslararası Şile Bezi Kültür Ve Sanat Festivali Başlıyor!