EZGİ EYÜBOĞLU YILDIRIM | BACKSTAGE

Su gibi bir güzelliği ve karşı konulmaz bir cazibesi var. Etrafına yüksek enerji yayan bir aurası var. Sevimli, içten ve çok doğal. Gözlerinin içiyle gülen, naif ve zerafet dolu genç bir kadın. Genç nesilin en yetenekli oyuncularından biri. Kameraya çok yakışan bir güzelliği, müzik ve bale ile donanmış çok iyi bir eğitimi var. Başarılı oyuncu şu günlerde vizyonda olan “Yol Arkadaşım 2” filmi ile kamera karşısına geçti. Kaan Yıldırım ile mutlu bir evliliği olan genç ve güzel oyuncu Ezgi; tüm doğallığı ve güzelliğiyle de bizim objektifimizle bu ay karşınızda!

 

Sana oyunculuğu seçtiren en büyük etken ne olmuştu Ezgi?

En büyük etken diye tek bir sebep gösteremem ama hayatımı keyif aldığım işi yaparak geçirmek istediğimi biliyordum. Tiyatro sahnesine çıktığım anda tutkumu buldum. İnsanlara bir şeyler hissettirmek bana çok değerli gelmişti. Güldürmek, ağlatmak başkalarının hikayelerini aktarmak çok büyülü bir şey.

Bugüne kadar pek çok projede rol aldın. Bugüne dek canlandırdığın karakterler arasından birini seçecek olsan, hangi isimle devam etmek isterdin hayatına?

İlle de birini seçmem gerekiyorsa “Adı Mutluluk”taki ‘Kumsal’ karakterini seçerdim. Üniversite öğrencisi bir kızdı Kumsal, önünde koca bir hayat vardı, bir de Kaan’la oynamıştık o dizide; Batu ile birlikte hayata atılırdım 🙂

Oynamak istediğin ters köşe bir rol var mı?

Bugüne kadar tipim sebebiyle hep masum karakterleri canlandırdım. Daha köşeli, dengesiz ne yapacağı belli olmayan bir kadın karakteri oynamayı çok isterim açıkcası. Tipimle ters köşe olur seyirci içinde.

Hayatı filme alınacak bir projede kimin hayatını canlandırmak isterdin?

Afife Jale’nin hayatını canlandırmak isterdim.

En çok beğendiğin aktör ve aktrisler kimler?

Merly Streep en sevdiğim aktristlerden biri; her filminde onu bambaşka biri olarak görürüz ve buna inanırız.

Sinema-tiyatro-dizi sıralaman nasıl?

Ne şanslıyım ki üçünü de deneyimleme fırsatım oldu. Gerçekten hepsinin farklı artı ve eksileri var. Büyükten küçüğe sıralamak çok yüzeysel olur. Sinema ve tiyatro farklı yönleriyle ön plana çıkıyor benim için; sinema kalıcılığıyla, tiyatro ise seyirciyle kurduğun birebir bağ ile.. Dizide ise her hafta milyonlarca kişinin evine konuk oluyorsun, bilinirliğin artıyor, kendini keşfetmek ve farklı şeyler denemek için her bölüm yeni bir şansın oluyor.

Bazı projelerde sesini de duyduk. Bir müzikal ya da şarkı söylemekle ilgili başka projelerin var mı?

Mesleğimle ilgili sesimi tekrar kullanmayı çok isterim. Hikaye gereği şarkı söyleyen bir karakterle buluşsam ne güzel olur.

Oyunculukla ilgili ilk anın nedir?

Üniversite’de İktisat okurken okulun tiyatro kulübüne girmemdir. Sahneyle ilk o zaman tanıştım. Her sene bir oyun çıkardık, 4 sene boyunca sürekli çalıştık. Setlerdeki ilk anım olarak ilk set günümün çok ilginç olduğunu hatırlıyorum. Hiçbir şey bilmiyordum; kamera, açı, ışık… Kendimi biraz çaresiz hissetmiştim ilk gün ama kısa sürede alıştım her şeye.

Moda ile ne kadar ilgilisin, yardım alır mısın?

İlgiliyim, eğlenceli buluyorum moda dünyasını. Önemli ve özel günlerde yardım alıyorum. Çünkü her şeye hakim olup sana uygun olanını bulmak zor oluyor. Bu sebeple bir işi bilene danışıyorum.

Gardırobunda olan ve en fazla kullandığın 3 parça nedir?

Deri ceket, jean ve ceketlerim.

Kendine en son kıyafet olarak ne aldın?

Spor ayakkabı aldım en son.

Şuan hangi kitabı okuyorsun? Yazmak konusunda kabiliyetli misin?

Homo Deus; yarının kısa bir tarihini okuyorum şu sıralar. Yazmayı seviyorum, yazdıklarımı sunmaya değer gördüğümde paylaşmak da istiyorum.

Her hafta hiç kaçırmadan izlediğin bir dizi/diziler var mı?

Türk dizilerini biliyorum, hepsinden de haberim var ama takip etmiyorum sürekli. Kaan ile ağırlıklı olarak Netflix dizilerini izliyoruz. Şuan çok heyecanlı bir şekilde Maniac’ı takipteyiz.

Bu aralar en çok etkilendiğin olay nedir?

Bu aralar en çok etkilendiğim olay ilk sinema filmim olan Yol Arkadaşım 2’nin galasıydı. Müthiş bir heyecan yaşadım. Her şeyin ilkinde olduğum gibi ilk sinema filmimin galası da çok etkiledi beni. Birçok oyuncu arkadaşımla birlikte beyaz perdede filmi izlemek, o ekranda kendimi görmek muazzam bir deneyimdi.

İstediğin kadın olduğunu düşünüyor musun?

İddialı bir soru ama çocuk Ezgi şuan ki halime baksa memnun olurdu herhalde. Okumuş, çalışan, üreten, kendi ayakları üzerinde duran, hayatı gerektiği kadar ciddiye alan biriyim ve olayların içindeki komediyi görebiliyorum.

Hayat sana ne ifade ediyor? 3 kelime ile anlatsan ne der hayat sana?

Ye-iç, gül-eğlen! Hayat kısa derim herhalde.

Kaan ile ilk karşılaştığın an evleneceğinizi anladın mı? Sizinki nasıl bir aşk?

İlk karşılaştığım an anlamadım ama aradan birkaç ay geçtikten sonra evleneceğim insan olduğunu hissettim. Bir sene sonra da nişanlandık zaten. Bizimkisi tutkulu, sevgi dolu, anlayışlı bir aşk. Gerçekten en iyi arkadaşım o benim; onunla paylaşamayacağım hiçbir şey yok.

Evlilik nasıl gidiyor? Ne kadar zaman oldu?

3.yılımıza girdik, her şey çok güzel gidiyor. İlk başlarda bizde bir adaptasyon süreci yaşadık tabii ki ama şuan dürüst, anlayışlı, bol muhabbetli bir ilişkimiz var. Birbirimizi olduğumuz gibi kabullenip, sevmeyi öğrendik. Öğrendik diyorum çünkü bu süreçte bir sürü şeyi öğreniyorsun; ya sınıfta kalıyorsun ya da elele sorunların üstesinden gelip sınıfı geçiyorsun.

İki oyuncunun evliliği sence eğlenceli mi yoksa sıkıcı mı?

Kesinlikle eğlenceli; yeni işler, yeni insanlar, yeni karakterler, sürekli bir değişiklik var hayatımızda. Bu da bizi monotonluktan uzak ve diri tutuyor. Paylaşımlarımız çok. Yeni bir iş geldiğinde birlikte heyecanlanıyoruz; birlikte çalışıyoruz. Sanatla iç içe bir hayatımız var, zor yanlarına rağmen çok renkli.

Birlikte daha önce “Adı Mutluluk” dizisinde kamera karşısına geçmiştiniz. Yeniden bir projeniz olabilir mi?

Neden olmasın ama dizi çok zor, sinema filmi olabilir hatta çok da güzel olur. Çünkü Kaan ile oynamak çok zevkli.

En sevdiğin aşk filmi hangisi?

The Notebook.

Bizim mottomuz “bestylish” ya seninki?

Be yourself:)

 

 

0 replies on “EZGİ EYÜBOĞLU YILDIRIM | BACKSTAGE”