Exquise İlkbahar-Yaz 2019 koleksiyonu / MBFWI

ISTANBUL, TURKEY - SEPTEMBER 13: A model walks the runway at the Exquise show during the Mercedes-Benz Istanbul Fashion Week at Zorlu Performance Hall on September 13, 2018 in Istanbul, Turkey. (Photo by Ferhat Zupcevic/Getty Images for IMG)

 

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul podyumunda ikinci kez yer alan Exquise, “Yaşadığın hayatı sev, sevdiğin hayatı yaşa!” mottosuyla #HybridTales isimli İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunu sundu. Koleksiyon, sezonun büyük bir bölümünü şehirde geçirmek durumunda olan, ancak devamlı keşfetme ve seyahat etme arzusuna sahip ve bu tutkuyu şehirli hayatlarındaki stillerine yansıtan kadınlardan ilham alıyor.

Sıcak yaz akşamlarında özlem duyulan serinliği romantik şehirli kadınlara hissettirmeyi arzulayan Exquise İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunda pastel tonlardan oluşan beyaz, mint, mercan, lila gibi renk kombinasyonları ile hafif ve doğal kumaşlar bir arada kullanılıyor. Uçuşan volanlar, romantik çiçek desenleri ve vazgeçilmez çizgi ve puantiyeler ise koleksiyonu tamamlayan diğer özellikler.

Seyyah şehirli kadınların dünyaya ve doğaya sadık, keşfetmeyi seven misyoner ruhu koleksiyondaki toprak tonlarıyla hayat buluyor. Doğadan ilham alan desenlerle bir arada kullanılan keten kumaşlar, Exquise kadınına modern bir seyyah imajı veriyor.

Cesur formların kullanıldığı koleksiyonda, bel kıvrımına vurgu yapan etek ve elbiseler, bacak boyunu cesurca ortaya çıkaran yırtmaçlar, hacimli kol formları, uçuşan piliseler, üç boyutlu çiçekler ve boncuklu büyük püsküllerle tamamlanan bağcıklar ön planda.

Farklı dokuları renk zenginliğiyle bir arada kullanmayı seven Exquise, yepyeni form ve renklerin tanıtıldığı İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunu, hayatlarımızı saran sosyal medya paylaşımlarından ilham alan bir konseptle sunuyor.

Sürekli seyahatteymişçesine yapılan paylaşımlardan etkilenen şehirdeki yaşamlarımızı ironik bir şekilde anlatan defilenin konsepti, sosyal medyayı takip ettiğimiz akıllı telefon, tablet ve diz üstü bilgisayar aracılığıyla tatil stilinin günlük şehirli stiline yansıyan tavrına dikkat çekiyor.

Tasarım direktörlüğünü Ebru Atılgan’ın üstlendiği Exquise İlkbahar/Yaz 2019 defilesinin koreografisi Öner Evez’e ait. M.A.C. profesyonel makyaj artistlerinin hazırladığı makyaja, Makas ekibinin tasarladığı saçlar eşlik ediyor.

0 replies on “Exquise İlkbahar-Yaz 2019 koleksiyonu / MBFWI”