Eastpak x Raf Simons VII

Eastpak Raf Simons FW 2018

FW18 koleksiyonu, Belçika doğumlu Amerikalı tasarımcı Raf Simons’un defilesi için Eastpak ile yaptığı yedinci iş birliği. Bu özel işbirliğinden doğan sonuçların, gelinebilecek son limite ulaştığı düşünülürken, Eastpak’in yenilenen fonksiyonel stilinde bir dönüm noktası yaşandı.

1960’lı yılların ikonik trenchcoat’una yaptığı referans ile haute couture ve sokak kültürü arasında orta yolu bulan, alışıla gelmişin dışında bir iş birliği.

RS Sleek Sling

 Adından da anlaşıldığı gibi, RS Organized Sling modelinin kompakt versiyonu olan RS Sleek Sking, geleneksel mont kumaşının Raf Simons’un özel kare deseni “Raf Simons Check” ile birleşmesinden oluşuyor. Bununla birlikte RS Sking, Simons’un yenilikçi düğümlü çapraz omuz askısı, imzası olan büzgüleri ve büyük açılı ön cebi ile tamamlanıyor.

 

RS CLASSIC

Eastpak’in efsaneleşmiş modeli Padded Pak’r sırt çantasının adapte edilmiş hali RS Classic; Raf Simons’un imzası haline gelen keskin hatlı büzgüleri ve diğer ikonik elementleri, büyük geometrik bir cep ve eşsiz bir kumaş ile harmanlıyor, klasik trenchcoat’un hatırlatıcısı oluyor. Özel laptop gözüne, yumuşak askılara ve fermuarlı ceplere sahip RS Classic modeli, “Black Structured” ve “Henna Structured” olmak üzere iki renk alternatifi ile sunuluyor.

RS Coat Bag

“Black Structured” ve “Red Wool” renklerindeki RS Coat Bag, trenchcoat referansını bir adım öteye taşıyor ve ikonik palto cepleri ve palto kemeri şeklindeki düğmeli çanta askıları ile karşımıza çıkıyor. Fermuarlı ana bölüme ise çantanın arka tarafından ulaşılabiliyor.

 

 

0 replies on “Eastpak x Raf Simons VII”