DUA LIPA UEFA ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ AÇILIŞ TÖRENİNDE

Dua Lipa, Pepsi sponsorluğunda gerçekleşecek “2018 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali Açılış Töreni’nde” sahne alacak. ‘New Rules’ parçasıyla birçok ödüle layık görülen sanatçı, sahaya çıkıp dünyanın her tarafında futbolseverlerin futbola olan aşklarını kutlamasına vesile olacak. Her yıl dünyanın en çok izlenen spor etkinliği olan ve bu yıl 26 Mayıs’ta Ukrayna’nın Kiev şehrinde düzenlenecek finalin başlama vuruşunu beklerken futbolseverler dakikaları sanatçının eşliğinde geçirecek.

Sabırsızlıkla beklenen Pepsi’nin Sunacağı “UEFA Şampiyonlar Ligi Finali Açılış Töreninin” üçüncü yılında Dua Lipa, müzik, eğlence ve spor dünyalarını bir araya getiren, tam manasıyla global bir sahne performansı sergilerken gerek stadyumdaki gerek ekran başındaki futbolseverlere unutulmaz bir deneyim yaşatacak. YouTube’da 1 milyar kez izlenme rekorunu elinde bulunduran en genç kadın solist olan ve şu anda Spotify’da dünyanın en çok izlenen kadın sanatçısı durumundaki Dua Lipa, “IDGAF” ve “New Rules” parçaları da dahil olmak üzere 18 ülkede Platin plak ödülü alan son albümünden hit parçalarıyla sahne alıyor olacak. Tam manasıyla global bir süper star olan sanatçının albümü, dünya genelinde 2,2 milyondan fazla satarken, single’ları 17 milyonun üzerinde bir satış rakamına ulaşmış bulunuyor.

Bu yılki UEFA Final karşılaşması, Kiev şehrindeki NSC Olimpiyskiy Stadyumu’nda 26 Mayıs Cumartesi günü yapılacak ve canlı olarak dünya üzerinde 220 ülke ve bölgede yayınlanacak.

Dua Lipa iş birliği ile ilgili şunları söyledi: “UEFA Şampiyonlar Ligi Finali Açılış Töreninde sahne almak üzere UEFA ve Pepsi’nin gösterdiği bu ilgiden gurur duyuyorum. Bu hayatta bir kez karşına çıkacak bir fırsat. Böylesine heyecan verici bir etkinliğin bir parçası olarak, futbolseverlerin karşısına çıkmak için sabırsızlanıyorum. Futbolseverlere unutulmaz bir gösteri sunmayı planlıyorum.”

“Gerek müzik gerek futbolda köklü bir marka olan Pepsi’nin amacı, futbolseverlerin tutkusunu ve sevgisini kutlamak ve futbolu daha önce hiç yaşamadıkları şekilde yaşamalarını sağlamaktır. Dünyanın en popüler müzik yıldızlarından birini dünyanın en büyük spor etkinliklerinden birine getirmek de bunu sağlayacaktır” diyor PepsiCo Global İçecek Kıdemli Pazarlama Direktörü Natalia Filippociants ve ekliyor: “Dua Lipa, fenomen bir sanatçı ve hepimizin sevdiği ve yaşadığı bu oyun için böylesine heyecan verici global bir etkinlik öncesinde kendisi herkesi coşturacağı için bizler de heyecan içerisindeyiz.”

UEFA Şampiyonlar Ligi’ne vermeye devam ettiği sponsorluk desteğinin yanı sıra Pepsi, #LoveItLiveIt sloganıyla global bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında dünyanın en klas futbolcuları; Leo Messi, Marcelo, Toni Kroos, Carli Lloyd ve Dele Alli yer aldı. Bu global kampanya ile sanat ve spor bir araya gelirken bu güzel oyun gerek saha içinde gerek saha dışında hayata geçirildi. Ayrıca, enerji dolu bir yeni global reklam filmi ve futbolcuların ülkelerinden seçilen sanatçılar tarafından kişiselleştirilmiş ambalaj üzeri tasarımlara da kampanya kapsamında yer verildi.

UEFA Etkinlik SA Pazarlama Direktörü Guy-Laurent Epstein, süreci şu şekilde yorumluyor: “2018 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali Açılış Töreni kapsamında, ortağımız Pepsi ile üç yıldır birlikte yürüttüğümüz çalışmadan dolayı büyük bir coşku duyuyoruz. Pepsi demek müzik, eğlence ve sporun bir araya gelmesi demek. Bu yılki etkinlik de çok büyük bir organizasyon olacak. Dua Lipa’yı Kiev’de ağırlayacağımız için heyecanlıyız. Onun enerjisiyle, Avrupa kulüpler arası futbol müsabakalarının en üst düzey karşılaşması öncesinde stattaki kalabalığa mükemmel bir performans sunuluyor olacak.”

Daha fazla bilgi için www.facebook.com/uefachampionsleague adresini ve dünya genelindeki Pepsi Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. #LOVEITLIVEIT hashtagiyle online sohbete katılabilirsiniz.

0 replies on “DUA LIPA UEFA ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ AÇILIŞ TÖRENİNDE”