COSMED 9 yaşında 900 çocuğun eğitimine katkı sağlıyor.

 9 Eylül 2009’da kurulan yerli dermokozmetik markası COSMED, 9. yılını çocukların eğitimine destek olarak kutluyor. COSMED için bir araya gelen 9 influencer, 9 COSMED ürününün kutusunu yeniden tasarladı. Ekim ayında satışa çıkacak ürünlerden elde edilen gelirin bir kısmı ile 900 çocuğun Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı tarafından 1 senelik eğitimi karşılanacak.

 nda insanların kendilerini daha bakımlı ve mutlu hissetmelerini sağlayacak güvenilir çözümler sunma vizyonuyla kurulan dermokozmetik markası COSMED, 9. yaşını kutluyor. Deren Öztürk Mataracı tarafından yaratılan marka, ‘ülkemizde de yerli ve kaliteli bakım ürünleri yapılabilir’ iddiasını kanıtlamak üzere yola çıktı. COSMED’in hikayesi Mataracı’nın 16 yaşındayken Paris’te küçük bir kozmetik dükkanına girmesiyle başlıyor. Küçük, mis kokulu bu kozmetik dükkanında, birbirinden farklı ambalajlarda çeşit çeşit bakım ürünleri Mataracı’nın ilgisini çekiyor. Mataracı o günü “Hayatımın dönüm noktası oldu” diye anlatıyor. Bitki özlerinin karışımından yapılan ürünlerden etkilenmesiyle başladığı yolculuk bugün saç, cilt, vücut ve güneş koruması alanlarında 56 ürüne ulaşmış bir Türk markası olarak devam ediyor.

COSMED’in her bir ürünü, güçlü ve uzun araştırmalar sonucunda, dünya standartlarında üretiliyor; eczacı ve dermatologların tavsiyeleriyle son kullanıcıya ulaşıyor. Saf, temiz, doğaya dost, sorumlu, sağlıklı ve sürdürülebilir bir marka olmak için her yeni güne başladıklarını belirten COSMED markasının yaratıcısı Deren Öztürk Mataracı, “Kendimiz için üretir gibi üretiyor, sizlere sunuyoruz” diyor.

9 Eylül’de kurulan COSMED, 9. yaşını kutlaması nedeniyle 9 influncer/blogger ile bir projeye başladı. Bloggerlar, Cocobolinho (Gülnihal Eren), Damla Altun, Damla Kalaycık, Deniz Özpınar, Denizshares (Deniz Poyrazoğlu), Gamze Biran, Gökçe Yıldırım, Melodi Elbirliler ve Simla Canpolat 900 çocuk için en sevilen Cosmed ürünlerinin ambalajlarını tasarladı.

Ekim ayında raflarda yerini alacak bu ürünlerin satışından elde edilen gelirin bir kısmıyla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışta bulunulacak ve 900 öğrencinin 1 senelik eğitim masrafı karşılanacak.

0 replies on “COSMED 9 yaşında 900 çocuğun eğitimine katkı sağlıyor.”