CHRISTOFLE VE KARL LAGERFELD MOOD KOLEKSİYONUNU SUNAR

Christofle ve Karl Lagerfeld, MOOD koleksiyonu için iş birliği yaptı. Koleksiyonun tüm parçaları ve dekoratif kutusu Karl Lagerfeld tarafından özel olarak tasarlanarak sadece siyah ve gümüş olarak iki renk ve sınırlı sayıda üretildi. 

 

Christofle tarihinde ilk kez bir moda markası ile iş birliği yaptı. Uzun süredir kendi evinde de birçok parçaya sahip olan bir Christofle duayeni Karl Lagerfeld, “Mood” koleksiyonunu yeniden tasarladı.

Art Deco sanat akımı ve mimarisinden esinlenen Karl Lagerfeld’in tasarımı, geometrinin kontrastını artıran, oval yumurta şekli üzerine yapılandırılmış grafik çizgileriyle ön plana çıkıyor. Bin adet üretilen gümüş seçeneği, aynalı paslanmaz çelikten oluşuyor. Sadece 500 parçadan oluşan, parlak siyah seçeneği ise lake paslanmaz çelikten üretildi. Her iki seçeneğin de bir tarafına Christofle arması ve diğer tarafına Karl Lagerfeld imzası işlendi ve her bir parça numaralandırıldı. Tasarımların fotoğraf çekimi Karl Lagerfeld özel olarak gerçekleştirildi.

Mood, yumurta kutusu içerisinde 24 parça gümüş kaplamalı sofra takımları yer alıyor. Bu sofra takımı sadece Karl Lagerfeld Mood’da bulunuyor ve tek tek satışa çıkmıyor.

Karl Lagerfeld Mood çarpıcı, dekoratif bir obje olmasının yanı sıra özel günlerde ya da günlük kullanımda her ev için kullanış kolaylığı sağlayan bir parça. MOOD, Christofle’un klasik masa düzeni kurallarını yeniden şekillendiren en ünlü tasarımı. Açıldığında 24 parça gümüş kaplama bir çatal bıçak takımını ortaya çıkarmasına rağmen, dış görünüşü oldukça şık ve parlak görünüyor ve mutfak dekorasyonunun tamamlayıcısı oluyor. Christofle MOOD koleksiyonunu, “gümüşte mükemmellik” olarak tanımlıyor ve bu koleksiyon Christofle’un hem zarif hem de rafine, avangart vizyonunu yansıtıyor.

Christofle CEO’su Nathalie Remy, “Ünlü bir moda tasarımcısı ile ilk kez iş birliği yapan Christofle, doğal olarak, tekil ve öngörülü yaratıcılığına hayran kaldığımız Karl Lagerfeld’e ulaştı. Bizim dileğimiz, Fransız zarafetini somutlaştıran ve kreasyonları ustalık, modernlik ve zamansızlığı harmanlayan bir tasarımcı ile iş birliği yapmaktı. Bay Lagerfeld’in uluslararası itibarı, Christofle’un olduğu her yerde yankı uyandırıyor” diyor.

Karl Lagerfeld CEO’su Pier Paolo Righi, “Christofle ve Karl Lagerfeld arasındaki iş birliği doğal bir uyumun sonucu. Çağdaş ama klasik, saf ve zarif bir tarz için ortak bir anlayışa sahibiz” diyor.

Christofle tüm tasarımlarıyla ve ürünleriyle Christofle İstinye Park Butik ve belirli Vakko mağazalarında (Vakko Zorlu, Vakko Emaar, Vakko Akasya, Vakko Suadiye, Vakko Armada, Vakko Atakule , Vakko Home Bodrum Palmarina) satışa sunuluyor.

0 replies on “CHRISTOFLE VE KARL LAGERFELD MOOD KOLEKSİYONUNU SUNAR”