in

Cennet Koyları Seni Çağırıyor

Hava sıcaklığı günden güne kendini hissettirir derecede arttırıyor. Bunun neyin sinyali olduğunu söylememize sanıyorum ki gerek yok. Yaz geliyor. Yaz ayları şüphesiz tatil için harekete geçen kesiminin en en sevdiği dönem oluyor. Gerek havaların güzel olması gerekse birçok tatil bölgesinin en etkin zamanlarını yaz aylarında yaşamasında kaynaklanıyor. Bu sıcak yaz aylarında yılın yorgunluğunu üzerinizden atacak bir tatil hayal ettiğinizde içerisinde mutlaka bir deniz bulunuyor diye tahmin ediyorum. Zira sıcaktan kavrulduğumuz yaz aylarında serinlemenin en güzel yöntemlerinden biri berrak suları ile gözlerimizi alan bir denize atlamak oluyor. Doyasıya yüzüp denizin tadını çıkarmak içinse en ideal alanlar sessiz sakin ve cennetten bir parçaymış gibi duran koylar. Sizler için Türkiye’nin en güzel koylarını kısaca listeledik.

BADEMLİ KOYU

Keşfedilmemiş büyüklü küçüklü çok sayıda koya sahip İzmir’in Dikili ilçesi, izole tatil isteyenlere alternatif seçenek sunuyor. Bademli Koyu da mavi ve yeşilin buluştuğu eşsiz güzelliklerinden biri olarak dikkati çekiyor. Koya gidenler, Garip ve Kalem adalarını da görebiliyor.

BÜYÜK BONCUKLU KOYU

El değmemiş doğal güzelliğiyle dikkati çeken Muğla’nın Fethiye ilçesindeki Büyük Boncuklu Koyu, yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen yerler arasında bulunuyor. Cam gibi berrak ve sakin denize sahip Büyük Boncuklu, su sporlarını sevenler için de alternatifler sunuyor.

KALEM ADASI

Ege’nin gözbebeği İzmir Dikili’ye bağlı Kalem Adası, karayla bağlantısı olmayan izole adalardan biri. Adada sadece bir tane tesis ve bu tesis de sakin, huzur dolu, sadece deniz ve güneş tatili arayanlara kapılarını açıyor.

YAĞLICA KOYU

Denizin turkuaz rengi ise koya girdiğiniz anda hemen göze çarpıyor.

Sıçak Yarımadası’nın güney batısında yer alan Yağlıca Koyu, etrafını saran yüksek kayalık tepelerin arasında, adeta fiyort bir yapı oluşturmuş gibi duruyor tam karşınızda

OKLUK KOYU

İngiliz Limanı’nın tam karşında konumlanıyor Okluk Koyu. Bu koy, ülkemizin en güzel ilk 10 koyu içinde yer alıyor. Hatta Gökova Körfezi’nin, Değirmen Bükü içinde yer alıyor.

What do you think?

Written by Kezban Belet

Kalori Hesabı Sanıldığı Gibi İyi Bir Şey Değil Diyenler!

Yaz için Düşük Kalorili Atıştırmalıklar