BEYMEN’DEN KÜRK MANTOLU MADONNA İÇİN ÖZEL SERGİ

Çağdaş Sanat Platformu ile farklı sergilere ev sahipliği yapan Beymen Zorlu Center,  16 Şubat –  16 Mart 2018 tarihleri arasında Tuba Ünsal’ın ortak yapımcılığı ve başrolü ile  Vodafone Red’in katkılarıyla sahnelenen Kürk Mantolu Madonna tiyatro oyunu için, Beymen Collection tasarım ekibi tarafından hazırlanan kostümlerden oluşan özel bir sergi gerçekleştiriyor.

 

Sergide Maria Puder ve Raif Efendi arasındaki aşkı anlatan Kürk Mantolu Madonna oyunu kapsamında 1920’lerden 1940’lara uzanan bir yolculuk içinde yolları kesişen tüm karakterler için hazırlanan 16 ayrı kostüm, sahne entalasyonlarından ilham alınarak yaratılan özel bir dekor ile sunuluyor.

Beymen Artistik Direktörü Murat Türkili ve Beymen Collection tasarım ekibi tarafından dönemin sosyal hayatı ve modasından ilham alınara hazırlanan kostümlerde, renk, kumaş dokusu, kalıp, aksesuar ve karakterlerin kişiliğini yansıtan küçük esprili detaylar göze çarpıyor.

 

Kürk Mantolu Madonna sergisinin açılış daveti Beymen Collection ve Kürk Mantolu Madonna ekiplerinin katılımı ile 16 Şubat 2018, Cuma günü Beymen Zorlu Center’da gerçekleştirildi. Davete aralarında Tuba Ünsal, Menderes Samancılar, Alper Saldıran, Berrin Zorlu, Arzu Kunt, Ayşegül Dinçkök, Şahika Ercümen,  Murat Türkili ve Gülden Büyükuçak’ın da yer aldığı iş ve cemiyet hayatından pek çok ünlü isim katıldı.

Sergi Adı: Kürk Mantolu Madonna

Küratör: Murat Türkili

Sergi Tarihi: 16 Şubat – 16 Mart 2018

Yer: Beymen Zorlu Center

0 replies on “BEYMEN’DEN KÜRK MANTOLU MADONNA İÇİN ÖZEL SERGİ”