in

Başarılı İnsanlar Bunu Yapıyor

Hayatımız boyunca belki de tek bir amaç uğruna yaşıyoruzdur: başarılı olmak. Hayatımızın her anında, her döneminde başarılı olmak isteriz. İnsanın verdiği emeklerinin başarıyla sonuçlanması, her yeni başladığı işte ve hayatının dönüm noktalarında büyük bir motivasyon kaynağı olur. Hayattaki bazı başarılı insanlar vardır ki; hep bir rutinle ilerlerler. Başarılı insanlar nasıl başarılı oluyor? İşte bunları yaparak:

Alarmınızı Ertelemeyin

Belki de günlük hayatınızda kendinize yapacağınız en büyük kötülük alarmınızı ertelemek. Sabah hep 5 dakika bile olsa fazladan uyumak isteriz, bu yüzden alarmımızı erteleriz sürekli. Ama biliyor muyuz ki her alarmı ertelediğimizde 1 dakika da olsa 10 dakika da olsa alarm ertelemek günlük rutininizin bozulması anlamına geliyor. Her zaman aynı saatte uyanmak, rutininizi bozmamak sizi gün içinde daha enerjisi yüksek ve motivasyonlu yapar.

Alarm clock at 9am and stack of books with cup of coffee on wooden table. Education concept.

Her Yeni Günde Kendinize Hedef Koyun

Her sabah mutlu uyanmak ve zinde olmak zorunda değiliz. Ama her uyandığınızda ufakta olsa kendinize bir hedef koyarsanız, gün içerisinde kendinizi bir şeyler için daha çok çabalarken ve mücadele ederken göreceksiniz. Eğer güne pozitif başlayıp, kendinize hedefler koyarsanız gün boyunca aynı enerjiyle gidebilir ve modunuzu yüksek tutabilirsiniz.

Checklist marked red with a red pen

Sporu Hayatına Dahil Et

Egzersiz yapmayı da sabah rutininize dahil ederek, bedeninizi güne hazırlayabilirsiniz. Erken kalkmayı başardıktan sonra bedenini güne hazırlamak için iyi bir seçenek olabilir egzersiz yapmak. Ancak sabahları uyu konusunda fazla sıkıntı çekiyorsan egzersiz işkence haline de gelebilir. Bu yüzden geceden yeteri kadar uyumuş olmanız çok önemlidir.

Fitness young fit man working out with battle ropes at gym

Önceliklerinizi Belirleyin

Gün içerisinde yapılması gereken işlere öncelik sırası belirleyin. Günlük planınızı yaparken ilk sıraya en önemli ve sizi konuyla ilgili en çok uğraştıracak işi ilk sıraya almalısınız. Bu şekilde günlük motivasyonunu da yükselterek daha verimli çalışabilirsin.

What do you think?

Written by Kezban Belet

Sokaklarda Çift Çanta Trendi

Sevgilinizle İlk Defa Çıktığınız Tatilde Mutlaka Yapmanız Gerekenler