in

ASLI FİLİNTA SONBAHAR-KIŞ 2018/19 KOLEKSİYONU

ISTANBUL, TURKEY - MARCH 29: Designer Asli Filinta acknowledges the applause of the audience after her show during Mercedes Benz Fashion Week Istanbul at on March 29, 2018 in Istanbul, Turkey. (Photo by Levent Kulu/Getty Images for IMG)

Aslı Filinta, bu toprakların kültürü ve tarihinden ilham alarak oluşturduğu koleksiyonlarına bir yenisini daha ekledi. İlhamını İstanbul sokaklarındaki trafik ışıklarında çiçek satan çiçekçi kadınlardan alan Aslı Filinta,  Sonbahar/Kış 2018-2019 koleksiyonunu Paris Moda Haftası’ndan sonra Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 29 Mart Perşembe günü tanıttı.

Her sezon için koleksiyonun hikayesine uygun desenler tasarlayan Aslı Filinta, İstanbul sokaklarında çiçek satan kadınların zamansız ve benzersiz kombinlerini gözlemleyip, kıyafetlerinden ilhamını alarak bu sezon için birbirinden renkli desenler yarattı.

Koleksiyonda, çiçekçi kadınların kendi kombinlerinde kullanmış olduğu plise etekler, başörtüleri, kareli ve güllü önlükleri ile çiçek desenli elbiseleri ve yamalı kumaşları karşımıza çıkarken; farklı aksesuar ve kumaşları beraber kullanmayı imzası haline getiren tasarımcı bu sezonda ipek, payetli, kaşmir ve pamuklu kumaşları birleştirerek kullandı.

Levent Oto Sanayi’de bulunan yeni showroom’u Aslı Filinta Market’de ilk kez defilesini gerçekleştiren tasarımcı, defilede sadece Türk modellere yer verdi. Günümüz Türk moda alanında bir ilk olan bu düşünceli davranış ile büyük beğeni toplayan tasarımcı, öncelik olarak yabancı modeller karşısında şans verilmeyen Türk modellerine öncelikli fırsat sunmak ve Türk moda sektörüne yön verebilecek bakış açısını vurgulamaktı.

Çin ve Orta Doğu ülkeleri önde olmak üzere dünyada 28 farklı noktada satışa sunulan Aslı Filinta markasına Türkiye’de Beymen, Gizia Gate ve www.aslifilinta.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

What do you think?

Written by bestylemagazine

Kıvanç ve Romee karşılaşınca…

Derin Mermerci, Nef Luxury Living