Alancha’da Grammy Ödüllü Bir Ses: Maya Azucena

Grammy ödüllü sanatçı Maya Azucena 13 Şubat’ta Maçka’nın lezzet merkezi Alancha’da sahne alıyor.

Bağımsız olarak çıkardığı ilk albümü Maya who?’yu konserlerde ve internet üzerinden pazarlayarak ünlenen Brooklynli şarkıcı Maya Azucena, daha sonra Stephen Marley ile yaptığı düetle Grammy Ödülü’ne sahip oldu. Laguardia School of Performing Arts mezunu olan ve müziğiyle Aretha Franklin ile Lauryn Hill’i andıran Azucena’nın Junkyard Jewel ile Cry Love adlı iki albümü daha bulunuyor. 4 oktavlık sesiyle bugüne kadar Fitz and the Tantrums, Marcus Miller, Cormega, Large Professor, Eminem, Mr. Cheeks, Joell Ortiz, Immortal Technique, Vernon Reid, Bob Sinclair ve Jonathan Peters ile performans gerçekleştiren Azucena 13 Şubat’ta Alancha’da unutulmaz bir gece yaşatacak.

Sosyal duyarlılığıyla da tanınan Maya Azucena, Washington’da yapılan Darfur’u Kurtarma Yarışı’nda Barak Obama ve George Clooney’nin yanında yer almış, aynı zamanda Birleşmiş Milletler’de Uluslararası Sunami Kurtarma gösterisinde sahne almış ve aile içi şiddete karşı farkındalık yaratması amacıyla Hope Night adını verdiği konserler düzenlemiştir. Azucena halen ABD adına kültür ataşesi olarak Sri Lanka, Honduras ve Myanmar gibi ülkelerde konserler vermektedir.

Alancha Restaurant

Nişantaşı Maçka Residans’ta bulunan Alancha Restaurant İstanbul’un en sıra dışı yeme-içme mekanları arasında yer alıyor. Titizlikle hazırlanan yemekler hem tanıdık, hem de yepyeni hissi veriyor. En sıradan sokak lezzetleri bile Alancha’da bir başyapıt olarak sofraya geliyor. Yeni İskandinav tarzı, mutfakta olduğu kadar dekorasyon ve kullanılan servis malzemelerinde de kendini hissettiriyor. Alancha’nın imza yemeği, yabancı konukların da gözdesi olan ve Anadolu’nun 7 bölgesinden tatları biraraya getiren tadım menüsü.

Şef Deniz Temel’in mutfağını yönettiği Alancha’da, konuklara özel kokteyller ve dikkatle seçilmiş bir şarap listesi sunuluyor.

Cesur, sıra dışı ve kendine özgü bir tarzı olan Alancha Restaurant, gerçekleştirdiği canlı performanslarla gastronomüzikal bir deneyim de sunuyor.

0 replies on “Alancha’da Grammy Ödüllü Bir Ses: Maya Azucena”