YOSİ ÖZVARON – Röportaj

Kişiye özel sunumlar ve alternatif çözümler getirerek YosiEvent markasıyla davet ve etkinlik yönetimi konusunda hizmet veren; tasarım ve yaratıcı fikirleriyle kendinden bahsettiren YosiÖzvaron, önemli organizasyonlarınız için 10 yıl önce hizmet vermeye başladı. Vizyonu ve tasarımlarıyla, yaratıcı fikirleri bir araya getirmeyi amaçlayan ve önemli günleri unutulmaz kılan organizasyonlarıyla olduğu kadar; 3D çizimleriyle de birçok projeye imza atan YosiÖzvaron ile ilgili her detayı keşfetmek için “YosiEvent’’i ziyaret edebilirsiniz.

Bugüne kadar neler yaptınız?

Kendimi bildim bileli hayal gücümü zorlayan, beni heyecanlandıran detayların içinde yer aldım. Bunlardan birkaçını sıralamam gerekirse; kokuyla ışığı birleştirip “Light&YoubyYosi” mum markasını sizlere sundum. Eş zamanda, Pazar kahvaltıları ile başlamış olduğum farklı masa tasarımlarını “YosiEvent” olarak hayatınızın içindeki önemli günlere taşımaktayım. Bunların yanı sıra, çok daha kalıcı olan yaşam alanlarınıza, “YosibyTouching” olarak kısa sürede farklı ve hızlı dokunuşlarla renk katmaktayım. Birçok kez önünden geçtiğiniz cam vitrinlerin arka dünyasındaki cansızlığa, kendi yorumumla can verip sizlerle paylaştım. Yakın zamanda da,pleksi ile farklı kumaşları bir araya getirerek “Sgabello” markasını puf meraklıları ile buluşturdum.

YosiEvent’i ne zaman kurmaya karar verdiniz?

YosiEvent bundan 10 sene önce, Nişantaşı Orhan Ersek Sokak’ta kapılarını açtı.  Şimdide Arnavutköy’de, aynı heyecan ve istek ile yoluna devam ediyor. Kendi gözümden görmek istediğim ambiyans ve mekanları, gerçek hayata kısa bir süreliğine olsa bile adapte edip, insanlara o duygu ve anı yaşatmak benim için büyük bir adrenalin. Göz zevkimi, hayat birikimimi sadece kendime saklamayıp bunu farklı düğünlerde hayata geçirmek arzusu ile yola devam ediyorum.

Bir çift,YosiEvent danışmanlığı almak istediğinde nasıl bir süreç başlıyor?

Öncelikle bir araya gelerek, çiftin ihtiyaçlarının ve hayallerindeki günün nasıl olması gerektiğiyle ilgili karşılıklı sohbet edip, o unutulmaz günün iskeletini oluşturuyoruz. Ardından onlara uygun olacak düğün mekanını belirledikten sonra, konsept çalışması ile birlikte davetiye süreci itibari ile başlayıp dekorasyon, renk seçimleri, yemek tadımı,DJ seçimi, 3D çizimler gibi A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarını YosiEvent’in yönlendirmesi ile yavaş yavaş o unutulmaz güne doğru bir yolculuğa çıkartıyoruz.

Düğün organizasyonlarında 2017 yılı trendleri nelerdir?

2017’nin düğün trendlerinisıralamam gerekirse; farklı bitkilerin, yaprakların tercih edildiği, mutlaka hacimli objeler, büyük şamdanlar, gümüş, altın, bronz ve pleksinin harmanlandığı masa dekorasyonları ilk sıralarda yer alıyor. Daha dinamik ve güncel göründüğünden, lake ile örtülü masaların karıştırılması, aynalı çevre dekorları, tavan ve duvar dekorasyonları, baskılı kumaş eşliğinde sıkça karşımıza çıkacak.

Tasarımlarınızdaki son yeniliğiniz Sgabello nasıl bir amaçla yaratıldı?

Yaz denince ilk akla gelen dekoratif yerler bahçe ve balkonlarımızdır. Sgabello markası, bu amaçla kuruldu.3 yeni koleksiyonumuz var. SgabelloOutside, gri ve beyaz renklerinin eşsiz uyumunu farklı kumaş desenleriyle harmanlıyor. SgabelloSummer, yaz aylarının tüm detaylarının hissedildiği yaprak, kuş ve çiçek desenleri içerirken; Neon Sgabello, renkleri pleksi ile birleştirip mekanlarda fark edilir bir atmosfer yaratıyor.

Mukaddes Kaya Güney