YENİ TREND : SNAPCHAT

Son yıllarda gelişen teknolojiyle beraber hayatımıza giren yeniliklerin sayısı gün geçtikçe katlanarak artıyor. Facebook ile başlayan sosyal medya maceramız farklı sitelerle gitgide genişliyor. Snapchat’te bu ailenin en yeni üyesi.

Demet Varlı

landscape-1442527726-gettyimages-464249360

Sosyal medyanın bu kadar hayatımızın merkezine yerleşmesinin en önemli nedeni kesinlikle kolay ulaşılabilmesi ve yetişemediğimiz güncelliği içinde barındırması. Her saat hatta her saniye bize birbirinden farklı bilgiler, haberler ve yenilikler sunması bizi kendisine bağımlı hale getiriyor. En başta yakın çevremizi ardından sevdiğimiz ünlüleri ve markaları an be an takip edebileceğimiz birçok alana sahibiz artık.

burberry-snapchat-show-180915-1024x705

Snapchat ise Instagram ya da Twitter’dan çok farklı. Kullanıcı adıyla eklediğiniz kişilerin maksimum 10 saniye süreyle paylaştığı hikayeleri 24 saat boyunca izleme imkanı veriyor. Bu sınırlı süre uygulamaya olan bağlılığı arttırıyor.
Moda dünyası Snapchat’i en aktif olarak kullanan sektör diyebiliriz. Geçtiğimiz sezonlarda Rebecca Minkoff, Burberry, Michael Kors ve daha birçok marka defilelerini canlı olarak Snapchat hesapları üzerinden yayınlamıştı. Aynı şekilde markalar Snapchat aracılığıyla yeni kampanyalarını veya ürünleri müşterilerine kolayca tanıtabiliyorlar.Örneğin Louis Vuitton geçtiğimiz Cruise koleksiyonunun tanıtımı için Snapchat’te global bir hikaye oluşturmuş ve tüm dünyada aynı anda ünlü davetlileri ve koleksiyondaki ürünleri uygulama aracılığıyla paylaşmıştı.Bunun yanı sıra moda haftaları önemli moda etkinlikleri ve daha birçok etkinlik Snapchat aracılığıyla bizlere ulaşıyor.Bu davetler için yapılan “snap filtreleri” ise işin en eğlenceli kısımlarından biri.

Moda camiasının yanı sıra severek takip ettiğimiz bir çok ünlü de bu uygulamanın bağımlılarından.Onları her saniye takip edebilmek ve özel hayatlarına bu kadar yakından  şahit olmak fazlasıyla eğlenceli olsa da aynı zamanda biraz korkutucu değil mi?

CPYEkhmUAAAw9Sn

İşte takip edebileceğiniz ünlü Snapchat hesapları:

ÜNLÜLER:

Blake Lively : livelybk
Chris Brown : bpchrisbrown
Calvin Harris : calvinharris
Cody Simpson : aussiemuso
David Guetta : daviguettaoff
Doğuş Çabakçor : doguscabakcor
Edd Shearen : teddysdaytoday
Gigi Hadid : doublegiforce
Harry Styles : h.estyles
Hailey Baldwin: haileybisboring
Ian Somelar : ians78
Jimmy Fallon : fallontonight
Jared Leto : jaredleto
Joseph-Gordon Levitt : jgl1981
Jennifer Lopez : jlobts
Joan Smalls : joan_smalls
Justin Bieber : rickthesizzler
Kendall Jenner : kendalljenner
Kylie Jenner : kylizzlemynizzl
Madonna : Madonna
Miley Cyrus : mileycyrus
Nicole Richie: itsnikkifresh
Nick Jonas : jicknonas
Paris Hilton : realparishilton
Rihanna : rihanna
Ryan Seacrest : ryanseacrest
Ryan Gosling : rygosg1980
Selena Gomez : selenagomez
Tyga : lamboluxury
Zac Efron : zacefron87

MARKALAR:

Alexander Wang : alexanderwangny
Burberry : burberry
H&M : hmusa
Louis Vuitton : lvlive
Christian Louboutin : louboutinlive
Michael Kors : michaelkors
Victoria Secret’s Pink : vspink

BLOGGER VE EDİTORLER :

Ayşegül Uluç ( styishtimes) : astylishtimes
Ayşegül Kaplan : makyajmidedin
Billur Saatçi ( off ne giysem ) : billursaatci
Chiara Ferragni ( The Blonde Salad ) : chiaraferragni
Danielle Bernstein ( We Wore What ) : weworewhat
Eva Chen : theevachen212
Duygu Özaslan : itsmeduyguxo
Ferhan Talib ( iconjane ) : iconjane
Gülnihal Eren ( Cocoblinho ) : coco.bolinho
Kristina Bazan : kristina _bazan
Kyle Anderson : kyleeditor
Leandra Medine ( Man Repeller ) : man_repeller
Nil Ertürk : nilerturk
Nur Bilen Yavuzer : nurbilenyavuzer
Pelin Kaya (Moda ve Sosyete ) : pelinkaya
PS. i made this : psimadethis
Rüya Büyüktetik ( Fashion on Board ) : ruyabuyuktetik
Simla Canpolat ( Topgirstyle ) : topgirlstyle
Yasemin Öğün & Ayşegül Afacan ( Moda Tutkusu ) : modatutkusu