Yasemin Özilhan for İpekyol İlkbahar-Yaz 2018

Türk tekstil sektörünün önde gelen markalarından Ipekyol, stiliyle modaseverlere ilham kaynağı olan Yasemin Özilhan işbirliğine yeni sezonda yepyeni bir koleksiyon ile devam ediyor: Yasemin Özilhan for Ipekyol İlkbahar-Yaz 2018 Koleksiyonu.

Yasemin Özilhan ve Ipekyol tasarım ekibi tarafından,hazırlananYasemin ÖzilhanforIpekyol İlkbahar-Yaz 2018 Koleksiyonu’nda Yasemin Özilhan’ın stilinden ve gardırobundan esinlenerek hazırlanan 32 tasarım yer alıyor.

Yazın tazeliği ile feminenliğin bir arada yansıtıldığı,doğallıktan ilham alan koleksiyonda parıltılı ve şık parçalar dikkat çekiyor. Feminenlik ile modernliğin birleşiminden güç alan koleksiyonda yasemin çiçeği referans alınarak hazırlanan desen koleksiyonun ana parçalarında sıkça kendini gösteriyor. Puantiye, colourblock ve dinamik kalıpların kullanıldığı koleksiyonda kendinden efektli jakarlı kumaşlar, koton poplinler, tül üzerine taş ve brode işlenmiş özel kumaşlar, şifon ve dantellerdetaylarda yoğun olarak kullanılıyor.

26 Nisan tarihi itibariyle Ipekyol mağazalarında ve www.ipekyol.com.tr’ demoda tutkunlarıyla buluşan koleksiyonun favori tasarımları arasında; tül üzerine geliştirilen işleme efektli elbise, tül üzerine puantiye ve pilise efektli tütü etek, tek omuzlu bluz, desenli kimono, dantel mixli elbise, payetli blazer, haki parka ve patchwork efektli geometrik elbise yer alıyor. Koleksiyondaki tişörtler, bele oturan parkave trikolar ilesportif ve taze bir şıklık sunan Yasemin ÖzilhanforIpekyol İlkbahar-Yaz 2018 Koleksiyonu yazın vazgeçilmez parçalarını bir araya getiriyor.