YAKIŞIKLI VE DOĞAL : ALİ TANK

Türkiye’de erkek model denince akla gelen ilk isimlerden biri Ali Tank. Standartların üzerinde olan düzgün fiziğinin ötesinde, yaptığı işin hakkını verecek kadar profesyonel biri. Modellik kariyerinin yanı sıra oyunculuk dersleri almayı sürdüren yakışıklı isim, önümüzdeki günlerde sürpriz bir projeyle karşımızda olacak.

YAZI: MELİS CENANİ (meliscenani@gmail.com)

KARİYERİNDE MÜKEMMEL OLANIN PEŞİNDE
“Modellik ya da bir markanın yüzü olma bilinirlik açısından ve ilerisi için her zaman modele katkı sağlayan aşamalar, bu sebeple de halihazırdaki proje sizi bir sonraki proje için çoktan heyecanlandırmaya başlamış olur. Bugün de geçmiş zamanda olduğu gibi bu heyecanı yaşıyorum ve bu heyecanı tüm hayatıma yaymak istiyorum. Gelecekte; kendi adıma yaptığım her işte mükemmeli aramaya dair bir hayalim var. Kendimi ekrana değil, oynadığım role ya da girdiğim modlara yakıştırmak için çabalıyorum.”

ali tank 1-2

MODELLİK VE OYUNCULUK DENGESİNİ KURUYOR
“İşimdeki her detayı seviyorum, sevmemek gibi bir şansın da yok zaten. Çünkü modellik ve oyunculuk, bazı hikayelere ters düşse de şans eseri başarılı olunabilecek şeyler değil, sevmek ise ilk önceliğiniz. Böylelikle sevmediğiniz anlar bile olumsuzluğunu kaybediyor.”

HEM SEVDİĞİ, HEM SEVMEDİĞİ ŞEY DETAYCILIĞI
“Gerektiği yerde sivrilebilen ancak normal zamanda sakin ve gözlemleyerek yaşayan biriyim. Bu özelliklerimi mesleki anlamda da olumlu buluyorum ve hayatıma da iyi yansıdığını gözlemliyorum. Çok detaycı oluşum ve hep daha iyisinin olduğunu kabul ediyor oluşum ise beni zaman zaman çok zorluyor, hatta bazen de mutsuz ediyor.”

HATİCE GÖKÇE’NİN TASARIMLARINI SEVİYOR
“Bir model olarak ister istemez modanın tam ortasında kalıyorum ve her şeyden az çok haberim oluyor. Dünya modasını pek takip etmiyorum. Türkiye’de ise Hatice Gökçe’yi yaptığı projelerden ötürü hep takip ve takdir ediyorum. Siyah basic tişört ve trikolarım, boynumdan çıkarmadığım gümüş zincirim ve Nike sneakerlarım benimle özdeşleşen parçalarımın başında geliyor.”

ali tank 5-6 copy

İSTANBUL’UN TARİHE YAKIN OLAN YERLERİ FAVORİSİ
“İstanbul inanılmaz bir şehir: nereye ne koysan, nerede ne yapsan ona adapte oluyor, yakışıyor. Modern taraftan uzaklaşıp tarihe daha yakın yerlerinde yürüyüşler yapmak en büyük hobilerimden. Bu bana İstanbul’u anlamakta yardımcı oluyor diye düşünüyorum. Bence mesleki açıdan da çok verimli bir şehir çünkü anlatmadığı hikaye neredeyse yok gibi.”

GÜZELLİK ONUN İÇİN BİR İLLÜZYON
“Güzellik, bana tam anlamıyla bir illüzyon gibi geliyor. Tamamen etkileşim meselesi aslında: benim gözümde kimi dış görünüşüyle güzel, kimi ise dinledikçe güzelleşiyor. Kendi adıma güzellik tanımım için sadeliğe en yakın olan diyebilirim.”

KADINLARDA BASİT&ELEGAN STİLİ ÇEKİCİ BULUYOR
“’Madem ki giyindim o zaman sokağa çıkayım’ tipi kadınlara hayatta başarılar diliyorum, giyinmek sabah uyanınca akla gelen ilk sorun olmamalı bence. Sokaklar ‘Bugün ne giysem?’ diye uyanan yüzlerce kadınla dolu artık. Diğer taraftan kendi adıma basit ama elegan giyinen kadınları her zaman daha çekici ve tavır sahibi buluyorum. Günlük hayatta topuklu ayakkabı giyen kadınlar bana fazla abartılı geliyor.”

AŞK HAYATTA BİR KEZ YAŞANIR
“Kadında ilk dikkatimi çeken şey ifade oluyor. Aşka gelirsek, bana göre hayatta yalnızca bir kez yaşanan ve birkaç dakikadan fazla sürmeyen bir şey. Bir an geliyor, gerçekleşiyor ve ondan sonra hep o anı tekrar yaşamak için uğraş veriyorsun. Sanırım o yüzden de bir daha asla gerçekleşmiyor. Ben aşkı kendi içimde yaşıyorum hatta çoğu zaman karşı taraf hiç anlamıyor ve hissetmiyor diyebilirim. Bugünlerde aşık olduğumu düşünmüyorum.”

KİŞİSEL BLOG’UNU TAKİPLEYİN!
“Gündemimde kariyerim var elbette ve sağlığım iyi olduğu sürece de kariyerim olacak. Kendime iyi bakıyorum ve hep çalışıyorum. alitank.tumblr.com adresinden takip edebileceğiniz, genellikle geceleri yazdığım yazılardan oluşan kişisel bir blogum var. Burada konuşamadığım şeyleri orada betimleyerek anlatmaya çalışıyorum.”

ali tank 3-4 copy