VİZYONA DAİR

Bir haftayı daha yoğun iş temposuyla geride bırakırken bu hafta sonu için ufak kaçamaklar yapmaya hazırlanıyoruz. Bu gece ister dışarıda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenin ister evde uzanıp miskinlik yapın; ama film izlemeye mutlaka vakit ayırın. Beyazperdenin büyülü dünyasına ortak olurken kendi hayatlarınızdan uzaklaşıp farklı serüvenlere yolculuk etmeye ne dersiniz? O halde gelin bakalım vizyonda hangi filmler varmış!

Neslihan Ulucan

078360.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Jüpiter Yükseliyor

Bilimkurgu izlemekten keyif alanlara müjde! Matrix üçlemesinin yaratıcıları Wachowskiler’in imzasını taşıyan film, post prodüksiyon aşamasından kaynaklanan sorunlar nedeniyle 9 ay sonra izleyicisiyle buluşuyor. Basşrollerini Mila Kunis ve Channing Tatum’un paylaştığı filmde, alışık olduğumuz düzenden çok farklı bir sistem işliyor. Bu evrende insan,besin zincirinin en alt basamağında yer alıyor. Sıradan bir kadın olarak karşımıza çıkan Jüpiter Jones, aslında suikastın hedefindedir. Eski asker Caine ise bu kaosun ortasında Jüpiter’in kurtarıcısı olabilecek midir? Uzayın derinliklerinde kaybolmak isterseniz, bu film tam size göre!

477059.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Özgürlük Yürüyüşü

Büyülü dünyalar izlemektense gerçekliği tercih edenlerdenseniz, + dalda Altın Küre adayı Özgürlük yürüyüşü sizin için doğru tercih! Amerika’nın değişen hikayesine ortak olurken Martin Luther King öncülüğünde gerçekleşen yürüyüşlerin her adımda özgürlüğe nasıl yaklaştığını izleyeceksiniz. Kayıplara rağmen vazgeçilmemiş bir yolda, yaşanan acıların gerçekliği sarsıcı olsa da değişim için her zaman bir umut olduğuna inanacaksınız. David Oyelowo’nun etkileyici oyunculuk performansıyla tarihin tozlu sayfalarına yolculuğa hazır olun!

589341.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

SüngerBob Kare Pantolon

Çizgi film izlemekten vazgeçemiyorsanız SüngerBob’un beyazperde uyarlamasını görünce en az bizim kadar sevineceksiniz demektir. Kıyıya çıkıp düşmanlarıyla mücadele edişini keyifle izlerken filmin üç boyutlu olması bizi daha da içine çekecek gibi duruyor. Patlamış mısırınızı alıp koltuğa gömülürken bu hafta sonu içinizdeki çocuğu mutlu etmeyi deneyebilirsiniz!

391186.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx


Turist

Tamamen karlarla kaplı bir kış filmi, Turist. 2014 Cannes Film Festivali’nde ödül alan filmin çekimleri Fransa’da Les Arcs kayak merkezinde yapılmış. İskandinavya sinemasının dikkat çeken isimlerinden Ruben Ostlund’un yönetmenliğinde, zorlu bir anda ne yapabileceğimiz üzerine iç yolculuğa çıkıyoruz. ailesiyle beraber gittiği tatilde beklenmedik anda çığ tehlikesiyle karşılaşan Tomas,karısı ve çocuklarını kurtarmaya çalışarak izleyicinin beklentisini karşılamıyor. Onun yerine koşarak uzaklaşmayı tercih ediyor. İnsanın doğasında olan bu bencillik, ikili ilişkiler ve aile kavramı çerçevesinde tekrar ele alınıyor.