VİZYON DOSYASI

2015 yılının geride bıraktığımız diğer yarısında, oldukça dikkat çeken filmleri sizin için derledik. Bu filmlerin arasında aksiyon, aşk, romantizm öne çıkan duygular. Bakalım biz sizin için vizyon dosyamıza hangi filmleri almışız?

Rana Yazar

Mad Max: Fury Road 

Avustralya yapımı olan film post apokaliptik türünün yaratıcısıdır. George Miller’in yönetmenliğini yaptığı Mad Max  serisinin dördüncüsü olan filmde Mel Gibson tarafından canlandırılan Mad Max Rockatansky karakterini bu defa Tom Hardy canlandırmaktadır.

Filmin diğer başrollerinde Charlize Theron, Nicholas Hoult, ve Hugh Keays-Byrne yer alıyor.

Filmde zorlu geçmişi Mad Max’i hayatta kalmak için en iyi yolun yalnız olmak gerektiğine inandırmıştır.Fakat kendisini beladan çok uzak tutamaz. Kendisini, Furiosa adlı liderlerinin peşinde çorak topraklardaki savaş ortamından, sürekli kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir grubun arasında bulur. Yaşadıkları ortamı zalimce yöneten Immortan Joe’dan kaçmaktadırlar. Acaba  Joe kendisinden çalınan ve yeri doldurulamayacak derecede önemli kaybını geriye alabilecek mi?

unnamed-2

Run All Night 

Yönetmenliğini Jaume Collet-Serra’nın üstleniği filmin senaryosu ise Brad Ingelsby’ye ait. Filmin yıldız oyuncu kadrosunda ise Genesis Rodriguez, Liam Neeson, Joel Kinnaman, Ed Harris ve Vincent D’Onofrio yer alıyor. Filmde uzun süre mafya babası Shawn Maguire’ın en iyi arkadaşı olan tetikçi Jimmy’nin son görevi işleniyor. Patronun garip oğlunu ve ailesini korumayı zorla kabul etmek zorunda kalan Jimmy’i hayatını riske attığı bir kovalamaca beklemektedir. Ancak günün birinde Shawn’ın çetesi, Jimmy’nin oğlu Michael için ölüm emri çıkarır. Jimmy, her ne pahasına olursa olsun oğlunun hayatını kurtarmak için tüm eski arkadaşlarına tek başına direnmek, kiralık katillerden sakınıp geceyi sağ salim çıkarmak adına tüm hünerlerini kullanacaktır.

unnamed-1

Fifty Shades of Grey

E.L. James’in çok satanlar listesinden inmeyen aynı adlı romanından uyarlanan film, Sam Taylor-Johnson tarafından yönetiliyor. Edebiyat öğrencisi olan güzel Anastasia Steele ile çekici ve zengin bir iş adamı olan Christian Grey arasındaki yakınlaşmayı konu alan filmde durum, alışık olduğumuz bir aşk hikâyesinden çok farklı. Toy ve masum Ana, bu adama duyduğu arzu karşısında şaşkına dönüyor ve adamın gizemli doğasına rağmen ona yakınlaşma arzusuyla yanıp tutuşuyor. Ana’nın güzelliği, zekâsı ve özgür ruhuna direnemeyen Grey de onu istediğini kabul eder, ancak şartları vardır…

static1.squarespace

Fast And Furious 7

Hız, güzel arabalar, soygun, dostluk, ihanet ve sadakat temaları üzerine kurulmuş, fenomenleşen film serisinin son bölümünde Hızlı ve Öfkeli ekibi bu kez İngiltere’den gelen intikam planıyla mücadele içindedir.

Shaw kardeşi Owen’ın hesabını sormakta ve onu yaralayanların karşısına çıkmaktadır. Shaw kibin Toretto evini havaya uçurduktan sonra Dom yetkili bir devlet ajanından yardım ister. Böylece ekip bir kez daha harekete geçer. Bu kez ABD hükümeti için yaptırılan bir takip cihazını ele geçirmek zorundadırlar. Acaba bunu başarabilecekler mi?

Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Chris “Ludacris” Bridges, Elsa Pataky ve Lucas Black’ten oluşan kemik kadronun korunduğu filmde ayrıca Jason Statham, Djimon Hounsou, Tony Jaa, Ronda Rousey, Nathalie Emmanuel ve Kurt Russell gibi yıldızlar da yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda sürpriz bir isim olarak Saw ve Insidious gibi ses getiren filmlere imza atan James Wan bulunuyor.

furious-7-poster-paul-walker