Tarih ve doğanın buluşma noktası İda Blue Butik Otel konuklarını bekliyor

Kaz Dağları’nın yamacında bulunan ve tarihi antik dönemlere kadar uzanan Adatepe Köyü, yepyeni bir mekâna ev sahipliği yapıyor. Mayıs ayında Adatepe’de hizmete açılan İda Blue Butik Otel, taş yapı mimarisinden doğayla iç içe bahçesine, misafirlerin damak tatlarına hitap eden özel menülerinden ‘doğal ve organik’ spesiyallerine, misafirlerine unutamayacakları, eşsiz bir tatil deneyiminin kapısını aralıyor.

 

İda Blue Butik Otel üç ayrı eski Rum taş evinden oluşuyor. Bu tarihi evler Adatepe birinci derece sit alanı olduğu ve Anıtlar Yüksek Kurulu tarafından koruma altına alındığı için aslına uygun olarak restore edildi.

 

Adatepe bir dağ köyü olmasına rağmen, aynı zamanda deniz gören eşsiz bir manzaraya sahip. Bu özelliğiyle deniz ve dağ turizminin buluştuğu Adatepe’de ziyaretçiler hem denize girebildikleri hem de dağ havası alabildikleri bir tatil deneyimi yaşayabiliyor. ‘Bazen gerçek konfor, sadece nefes almaktır’ mottosuyla İda Blue Butik Otel, tarih ve doğayla iç içe, konforlu ve kendilerine özel, unutulmayacak bir tatil deneyimi yaşamak isteyen tüm konuklarını bekliyor.

IdaBlue 02

_ZES8033 copy

Refika - Kahvaltı 05

IdaBlue 06