SPRING 2016 PARIS HAUTE COUTURE WEEK

Geçtiğimiz pazar başlayan Paris Spring 2016 Haute Couture Week’in dikkat çeken defilelerini gelin birlikte göz atalım.

Demet Varlı

ATELIER VERSACE

Atelier Versace defilesiyle başladı.Farklı kumaş teknolojilerine tasarımlarında yer veren tasarımcı Donatella Versace poydumda birbirinden ünlü isimlere yer verdi.Siyah, beyaz ve mavi tonlarının hakim olduğu koleksiyonda ip lazer kesim ve kullanılan ip detayları dikkat çekti.

Kolajlar7
atelier versace

SCHIAPARELLI

Schiaparelli defilesinin muftak teması oldukça ilgi çekiciydi.Koleksiyona pastel renkler, uçuşan uzun elbiseler ve eğlenceli desenler hakimdi.

Schiaparelli1

Schiaparelli

DICE KAYEK

Spring 2016 Couture Week’de yer alan tek türk moda evi Dice Kayek 70’lerden ilham aldığı koleksiyonunda net bir duruş yaratmayı tercih etmiş. Oversize kesimlerin yer aldığı koleksiyonda pantolon etek birleşimleri dikkat çekti.Diğer bir yandan kumaşlarda tercih edilen ekose desenleri ve kuş tüyleri sıradanlığı yok ediyor.

dice kayek1

dice kayek

CHRISTIAN DIOR

Raf Simons’ın ayrılışıyla yerine gelen tasarımcılar Lucie Meier ve Serge Ruffieux’nün hazırladığı koleksiyon moda dünyasının merakla bekliyordu.Koleksiyonda Dior’un klasik çizgisinden şaşmayan ancak modern dokunuşlarla gençleşen bir marka görülüyordu.

dior

dior1

GIAMBATTISTA VALLI

Giambattista Valli sunduğu koleksiyonda A kesim elbiselere, genişleyen eteklere ve bel kıvrımına dikkat çeken kesimlere sıkça yer vermiş.Markanın imzası haline gelen pastel tonlara bu bahar griler ve siyahlar eşlik ediyor. Zıtlıktan doğan basit ama elegant görünüm prenseslerin asaletini yansıtıyor.

valli

Kolajlar5

ALEXIS MABILLE

Alexis Mabille’ın sunduğu 2016 Bahar koleksiyonunda beyaz ve siyahın gücü dikkat çekiyor. Maskülen tarzı ön plana çıkaran tasarımlara eşlik eden pul ve tüy detayları bizlere modern bir Muhteşem Gatsby hikayesi sunuyor.

Kolajlar6

alexis mabille

CHANEL

Klasikleşen Chanel tüvitini farklı tasarımlarla birleştiğini görüyoruz. Karl Lagerfeld’in koleksiyonda tüvit elbiselerle kullandığı pelerinlerle Kleopatra’yı akıllara getirirken balık kesim, omuzları ön plana çıkaran saten elbiselere eşlik eden işlemeler ve altın tonlar ihtişamlı bir görünüm kazandırıyor.

Chanel

Kolajlar8