SPRING 2016 PARIS HAUTE COUTURE WEEK – III

Haute Coute haftasının en ağır toplarının tasarımlarını sergilediği defilelerde yer alan parçaları sizler için inceledik. Koleksiyonlarda yer alan farklı detaylar ve temalar yazının devamında…

Demet Varlı

ELIE SAAB

El işçiliğinin ön planda olduğu koleksiyonda yer alan parçaların hepsi birer sanat eseri. İhtişamlı işlemelerin spor tasarımlarla birleştiği koleksiyonda kullanılan saç aksesuarları, postallar ve postacı çantalar dikkat çekti.

ELIE SAAB

Kolajlar9
GIVENCHY

Erkek koleksiyonuyla birlikte tanıttığı 9 parçalık Haute Couture koleksiyonunda vücut hatlarını ön plana çıkaran tasarımlar yer aldı. Parlak dokuda kumaşların dantelle olan birleşimi ve gece elbiselerine eşlik eden gösterişli paltolar dikkat çekti.

givenchy

Kolajlar14
VALENTINO

Tanrıçalardan ilham alan tasarımların yer aldığı koleksiyonda uçuşan uzun elbise ve etekler çoğunluktaydı. Tercih edilen Helenistik saç aksesuarları ve otantik vücut kemerleri koleksiyonun kilit parçalarındandı. Altın detaylarla tamamlanan kadife, tül ve taftadan oluşan elbiseler geçmiş zamanın doğal güzelliğini yansıtıyor.

Kolajlar10

VALENTINO
ZUHAIR MURAD

Genç ve asil bir kadını bizlere sergileyen Zuhair Murad pastel tonlardan yine vazgeçmemiş.Farklı form ve detaylarla oluşturduğu koleksiyonda sezonun en hit parçası olan saç aksesuarlarına da yer vermiş. Bel inceliğini ön plana çıkaran metal kemerler ve transparan işlemeli boru paça pantolonlar hem elbiselere hem çiçek aplikeli üstlere eşlik ediyor.

Kolajlar12

Kolajlar11
JEAN PAUL GAULTIER

Disco gençliğini podyumda yeniden canlandıran çılgın tasarımcı Jean Paul Gaultier karmaşık desenleri, pullu ceketleri ve  çizgi detaylarıyla yine bambaşka bir defile sergiledi.

JPG

Kolajlar13
VIKTOR & ROLF

Alışılmışın dışında bir koleksiyonla karşımıza çıkan ikilinin koleksiyon rengi beyazdı. Hazırladıkları beyaz gömlek elbiselerin üzerinde farklı yüzler yaratan tasarımcılar modayı sürrealist bir biçimde tekrar yorumlayarak poyduma taşımışlar.

viktor and rolf

Be first to comment