SPRING 2016 PARIS HAUTE COUTURE WEEK – II

Paris Haute Couture 2016 defileleri gerçekleşmeye devam ederken geride bıraktığımız koleksiyonlara gelin birlikte göz atalım.

Demet Varlı

BOUCHRA JARRAR

Militer temasının hakim olduğu koleksiyonda üst üste giyilen İngiliz askerlerinin ceketlerini andıran ceketler, saten-şifon karışımı kumaşlardan oluşan elbiselerin postallarla olan birlikteliği sıra dışı ve İngiliz kültürünü bizlere yansıtıyor. Punk esintileri içeren koleksiyonda kadife ve saten kumaşlara gösterişli kürk detaylar eşlik ediyor.

bouchra jarrar

ALBERTA FERRETTI LIMITED EDITION

Sert, otantik ve 20’lerin ihtişamını içeren koleksiyonda siyaha ışıltılı tonlar eşlik ediyor. Püskül detayının çokça yer alıyor.

Kolajlar4

ARMANI PRIVE

Fütüristik çizgilerin yer adlığı maskülenliğin fazlasıyla baskın olduğu koleksiyonun ana renkleri soğuk pastel tonları ve  siyahtı. Kumaş seçiminde tül taftanın çoğunlukta olduğu parçalara boncuk işlemeleri eklenerek elegan bir duruş oluşturulmuş.Volanların başrolde olduğu koleksiyonun en dikkat çeken parçaları ise pantolon ceket takımları oldu.

ARMANİ PRİVE

Kolajlar2

ALEXANDER VAUTHIER

Asi kadınları anlatan koleksiyonun renkleri kırmızı, siyah, beyaz ve haki rengiydi. Diz üstü siyah süet çizmelerle kombinlenen mini asimetrik elbiselere ünlü fotoğrafçı Terry Richardson’da hatırladığımız şefaf camlı pilot gözlükler defilenin öne çıkan parçalarındandı. Transparan şifon uçuşan elbiseler ve geniş kesim parlak deri tulumlar Vauthier  yarattığı kadın silüetinin asiliğini bizlere en iyi şekilde sunuyor.

ALEXANDRE VAUTHIER - Kopya

Kolajlar1

MAISON MARTIN MARGELIA

Her zaman farklılığı ve sıradışı olmayı ilke edinen moda evi bu sezonda couture’ü punk ile birleştirmiş. Defilede mankenlere yapılan makyaj ve dövme detayları asi ve farklı ruhu bize yeniden tanıtıyor. Farklı bir çok kumaşın birleşiminden oluşan parçaların farklılığın uyumunu bizlere ispatlıyor. Etnik desenlerin punkla birleştiği koleksiyonun en beğendiğim parçası ise kesinlikle süet çizmeler oldu.

MMM

Kolajlar