SONBAHAR/KIŞ ÇANTA TRENDLERİ

Söz sonbaharın “it bag”lerine geldiğinde küçük çantalarınızı bir süre rafa kaldırmaya hazır olun! Formlu çantalar sonbahar podyumlarına  hızlı bir giriş yaparken, clutchlar artık gündüzleri de bizimle; ama en önemlisi, en stil sahibi parçanız elinizde. Lüks kürklerden, kalın zincirlere; bohem görünümlerden egzotik desenlere işte sezonun çanta trendleri…

Melis Kayahan

KUTU GİBİ

Her sezon, spesifik bir çanta modelinin  ilgi odağı olduğu moda dünyasında, bu sezon formsuz çantalara kısa bir mola verip  tercihimizi daha köşeli modellerden yana kullanıyoruz. Kutu formundaki el çantaları ise artık gece kullanımından çıkıyor, el çantaları ise yerini çapraz kullanıma bırakıyor.
kutu

SOFİSTİKE ŞERİT

Hepimiz şık clutch’lara bayılıyoruz; fakat el çantalarıyla ilgili kabul etmemiz gereken bir şey varsa o da  sapla birlikte çok daha kullanışlı oldukları.  Görünen o ki tasarımcılar bu sezon derslerine iyi çalışmış ve biz moda severlerin rahatını düşünerek klasik görünümlerine alıştığımız  clutch’lara şerit eklemeyi ihmal etmemişler!
şerit

LÜKS KÜRK

Bu sezon podyumların her köşesinde kürk etkisini görmek mümkün.  Bazıları diğerlerinden farklı desen ve renklerde olsa da bütün meselenin hacim olduğunu söyleyebiliriz.  Bu sezon kürkle kaplanmamış tek bir santim kalmayacak!

kürk

ZİNCİR MESELESİ

Zarif zincirlerin şık el çantalarının vazgeçilmez unsuru olduğu konusunda hemfikirizdir sanırım. Ama bu sezon zincirler form değiştiriyor ve daha kalın, plastik halleriyle karşımıza çıkıyor. Bununla da kalmayıp göz alıcı renk ve desenleriyle sonbaharı  karşılıyorlar.

zincir

PÜSKÜL ETKİSİ

Son birkaç sezondur podyumları esir alan püskül; ayakkabı,  kıyafet ve aksesuarlardan  sonra şimdi de çantalarda etkisini göstermeye başladı.  Bazı çantalar sadece püskülden oluşurken  bazıları küçük detaylarla bohem şıklığı yansıtıyor.

Kolajlar

MÜKEMMEL UYUM

Çantanızı ayakkabınıza göre seçme devri bu sezon yerini kıyafetinizle uyuma bırakıyor. Monokrom etkilerin görüldüğü bu trend benzer renk kombinleri yerine  daha çok desen ve kumaş uyumuyla kendini gösteriyor.

mükemmel uyum

DAHA BÜYÜK

Küçük çantaların moda dünyasındaki hükümdarlıkları  uzun süre devam etse de bu sezon  büyük çantaların podyumları esir aldığını söylemek mümkün. Gösterişli olmalarının yanı sıra kullanım kolaylığıyla da gönlümüzü fetheden çantalar bir süre daha bizimle gibi görünüyor.

daha büyük

AT SEPETE

Sepet formdaki çantalar bu sezon popülerliklerini biraz yitirseler de farklı desen ve formlara yoluna devam ediyor. Eğer kullanışlı bir çantayla stil sahibi görünmek istiyorsanız dolabınıza bu zamansız parçayı mutlaka ekleyin.
sepet

DESEN TUTKUSU

Bu sezon podyumlar giderek egzotikleşiyor. Tasarımcıların son bir iki sezondur koleksiyonlarında sıkça yer verdikleri  hayvan baskıları, krokodil detaylar ve  renkli desenler ile  bu sonbahar çanta modasının oldukça vahşi geçeceğini söyleyebiliriz.

desen