SEZONUN OJE TRENDLERİ

Sezonun trendlerinin belirlendiği moda haftalarında bu sene yine podyumlarda moda rüzgarı esti. Kıyafet, aksesuar ve makyajın yanı sıra oje tercihleri de ilgi odağımızdaydı. Radarımıza takılan el bakımdan anlaşılan o ki sonbaharda feminen çizgimizden ödün vermiyoruz. Kombinlerimizin tamamlayıcısı ojeler, bu sezon birbirinden farklı alternatifle tüm dikkati ellerinize çekecek.

Neslihan Ulucan

red-nails-9

Kırmızı ve Tonları
Kullanmaktan sıkılmadığımız kırmızı, vişne çürüğünden nar çiçeğine kadar her tonuyla bu sezon yine zirveyi kaptırmıyor. Özellikle bordo tonları sonabahar etkisini tırnaklara taşımak için ideal.

 

timthumb

Nude
Birkaç sezondur görmeye alıştığımız doğal tonlar, ‘’creme de la creme’’ akımıyla moda dünyasındaki yerini iyice sağlamlaştırdı. Koyu renkleri fazla iddialı buluyorsanız tırnaklarda yokmuş gibi duran, her kıyafetinize uyum sağlayacak bu kurtarıcı rengi tercih edebilirsiniz.

 

sxedia_nixia_grafeio5_0

Metalik
Özellikle gece kıyafetleriyle kullanıldığında daha etkili olan metalik, modern ve asi bir tarzın tamamlayıcısı oluyor. Alışkanlıklarınızın dışına çıkmak için altın, gümüş ya da bronzu denemelisiniz.

 

V-Shaped-Nail-Design

Asker Yeşili
Sonabahar modasının öne çıkan trendi kamuflaj etkisi, tırnaklara da yansıyor. Daha çarpıcı bir sonuç için asker yeşili ojenizi altın detaylarla beraber kullanabilirsiniz.

 

8504013a6a02d3f6442ebc6c19f394af


Fransız Manikürü

Kırık beyaz ile yapılan Fransız manikürü geride kaldı. Yeni trend koyu renkleri birarada kullanmak. Siyah-bordo ikilisi revaçta olsa da farklı renkleri denemekten korkmayın.

 

2014_oszi_manikur_trendek_galeriahoz_21

Yarım Ay
Bu sezon dikkat çeken trendlerden biri de tırnak dibine yarım ay şekli oluşturacak şekilde sürülen ojeler. Farklı renkleri birarada kullanabileceğiniz gibi yalnızca tırnak dibinde renkli bir oje tercih edip geri kalan kısma cila sürerek daha sade bir görünüm elde edebilirsiniz.