Seramik Sanatında Gorbon Ayrıcalığı

Niş, kaliteli ve fabrikasyon olmayan ürünler üreterek mekânlara ruh katan Gorbon, birbirinden özel seramikleriyle yeniden hayatımıza girmeye hazırlanıyor.

 

Gorbon, kaliteli seramikleri ve profesyonel yaklaşımı ile seramik piyasasına farklılık getirerek ürün çizgisini yıllarca devam ettirerek seramik piyasasına önemli katkılarda bulunuyor. Türkiye ve dünyada birçok mekân için dünyada eşi benzeri olmayan renklerden üretilen niş seramikler üreten Gorbon bu sene 60.yılını kutluyor.

1957 yılından günümüze en özel renk ve dokularda seramik üreterek mekânları unutulmaz kılan Gorbon; klasik, modern ve artistik temalarını seramik severlerin beğenisine sunuyor.

Gorbon’un ürün gamında ayrıca el dekorlu, 3 boyutlu ve baskı duvarları da bulunmaktadır. Bu temalara ek Selçuklu, Osmanlı ve Endülüs Dönemi çinileri de klasiklerin altında toplanmaktadır.

60 senedir kendi bünyesinde sırları bulunduran Gorbon’un Osmanlı seramiklerinden gelen turkuaz ve kırmızı renkleri imza niteliği taşımaktadır. Bu çok değerli renk birikimlerine metalik renklerde zaman içinde ilave edilmiştir.gorbon_karo_ (3)