SANATSEVERLERİ BULUŞTURAN SERGİ “INFORMO”

SANATSEVERLERİ BULUŞTURAN SERGİ “INFORMO”
Sanatı Eğitimle birleştiren Artkolik önceki gün sanatçı Başak Avcı’nın düşünce, form ve fiziksel tecrübe arasındaki bağlantıları açığa çıkaran “INFORMO” isimli sergisinin açılışını gerçekleştirdi.
Dünya Kadınlar Günü haftasına girdiğimiz bu günlerde, Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmak için Nazlı Keçili tarafından kurulan ve 2012 yılından bu yana çok yönlü bir sanat platformu olarak varlığını sürdüren Artkolik, “INFORMO” sergisinde Mina Lodrik, Sedef-Mehmet Ali Karamehmet, Burcu Şendir, Didem İnselel, Emine Erdem, Nilgün Keçeli, Zeynep Mutlu gibi  sanatseverleri ağırladı. Nazlı Keçeli ve Başak Avcı misafirlerin her biriyle ilgilenirken eserler hakkında da bilgi verdiler.
Yüzyıllar ve ekolleri içinde çizim, sanatsal sürecin her aşamasında kavramsal araç olmaya devam ediyor. Latince kökenli “INFORMO” terimi, çağdaş sanatın kodlarının ve geleneksel referanslarının ötesinde, yeni bir dilin keşfedilme süreci gibi düşünce, form ve fiziksel tecrübe arasındaki bağlantıları açığa çıkarıyor. Başak Avcı’nın resimleri ve kağıt çalışmalarındaki düşünsel ve doğrudan yinelenen jestleri, “dünya” olarak tanımladığı şeye dair hakim algılarını da açığa çıkaran deneyimleridir.
Artkolik’in Arnavutköy’deki mekânında 6-31 Mart tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.
Mina Lodrik
Müge Kızılaslan
Nazlı Keçeli&Başak Avcı
Nilgün Keçeli
Sedef Karamehmet
Semra Özlemir
Tamer Levent
Zeynep Mutlu
0 replies on “SANATSEVERLERİ BULUŞTURAN SERGİ “INFORMO””