SANAT DOLU HAFTA SONU

Her cumartesi sizler için araştırdığımız İzmir ve İstanbul’da gerçekleşen sanat etkinliklerini aktarmaya devam ediyoruz. Yeni açılan sergiler, hafta sonu gerçekleşecek konserler, yeni çıkan kitaplar ve daha bir çok kültür-sanat yeniliğini her cumartesi www.bestylemagazine.com ‘dan ulaşabilirsiniz.

Demet Varlı

BU HAFTA SONU NE İZLESEM ?

Room – Gizli Dünya

gizli-dunya-1453117124

 

30’lu yaşların başındaki Ma (Brie Larson), 7 yıl önce Old Nick (Sean Bridgers) dediği bir adam tarafından kaçırılmış ve o günden bu yana evinin arkasındaki küçücük bir kulübede Jack ile tutsak olarak yaşamaktadır. Old Nick’in devamlı tecavüzlerine maruz kalan Ma, bu 7 yılın son 5’ini, Nick tecavüzleri sonucu doğan oğlu Jack (Jacob Tremblay) ile geçirmiştir. Gerçek dünyayı hiç bilmeyen oğlunu diğer çocuklar gibi büyütebilmek için elinden geleni yapsa da Jack’in hayal gücüyle baş etmek giderek zorlaşmaktadır.

Bu hafta vizyona giren 4 dalda Oscar adayı olan Room filmini izlemelisiniz.

0000000681009-1

Legend – Efsane

1950-1960 yılları arasında Londra’da geçen filmde Ronald ve Reginald Kray adlı ikiz kardeşler şehri hakimiyeti altına alan ünlü bir çetenin liderleridir. Her geçen gün güçlerine güç katan ikiz gansterler, daha fazla bölge ve paraya sahip olmaktadırlar. Ancak bu yükseliş Reggie’nin karısı Frances’in ortaya çıkmasıyla tehlikeye girecektir. Frances kocasını işi bırakması için ikna etmeye çalışınca ortaklıkları ve The Firm imparatorluğu yıkılmanın eşiğine gelir…

Hafta sonu evde rahat koltuğunuzda film keyfi yapmak istiyorsanız DVD ve Blu-Ray seçenekleri ile piyasaya çıkan Efsane(Legend) filmini izlemenizi tavsiye ederiz.

 

BU HAFTA SONU NE OKUSAM ?

İnternette Ünlü Olma El Kitabı – Massimiliano Trudi
internette-ünlü-olma-el-kitabı-onkapak-kck-579x882

 

İnternette Ünlü Olma El Kitabı bu sorunun cevabını vermek için yazıldı, hem de yol haritasıyla birlikte! İnternette ünlü olmak için özel bir yeteneğe sahip olmanız gerektiğini düşünüyorsanız, yola çıkarken zaten zengin olmanız gerektiğini düşünüyorsanız, şans faktörünün gerekli olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Dijital dünyada ünlü olmak zannettiğiniz kadar zor değil, bir sihirli değneğe ihtiyacınız yok. İşin mutfağından bir isim, Massimiliano Trudi, bütün püf noktaları bu kitapta topladı.

 

 

BU HAFTA SONU NE DİNLESEM ?

Beethoven Tüm Sonatları Konser Serisi – 2

jean-bernard-pommier-ce-mardi-en-pleine-repetition-du_866053_667x333
Henüz 17 yaşında iken Moskova`daki Uluslararası Çaykovski Müzik Yarışması`nda, Emil Gilels başkanlığındaki jüri tarafından mansiyon ödülü verilen piyanist Jean – Bernard Pommier; 4 konserlik “Beethoven Tüm Sonatları Konser Serisi”nin ikincisi için 22 Şubat`ta İzmir Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sahnede olacak.

 

BU HAFTA SONU NERELERİ GEZSEM ?

MACK. Sadece Işık ve Renk – SSM

15_0

 

 

 

 

 

S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi, Alman modernizminin öncülerinden Heinz Mack’ın 60 senelik uzun ve üretken kariyerini, 100’den fazla eser ile galerilerinde ağırlıyor.Tahincioğlu ana sponsorluğunda S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi’nde (SSM) 18 Şubat 2016 tarihinde ziyarete açılan “MACK. Sadece Işık ve Renk” adlı sergi, 20. yüzyıl ortası avangart sanat ağı ZERO kurucularından Alman sanatçı Heinz Mack’ın yapıtlarını bir araya getiriyor. Sergi, Mack’ın ZERO akımının bel kemiğini oluşturan erken dönem eserlerinden yola çıkarak uzun ve üretken kariyeri boyunca ortaya çıkardığı resim, heykel ve kinetik sanat eserlerinden zengin bir seçki sunuyor.