SANAT AŞKI ÇAĞIRIYOR: HAPPN İSTANBUL’UN EN ÇOK FLÖRT EDİLEN 7 MÜZESİNİ AÇIKLADI

Eylül ayı ve okulların açılması ile beraber tekrar yoğunlaşan şehir hayatında pek çok sanat etkinliği birbirini izliyor. İstanbul Bienali, Ai Weiwei sergisi, Contemporary İstanbul son günlerde en çok takip edilen ve konuşulan sanat etkinlikleri arasında… Online tanışma uygulaması Happn, şehrin bu yoğun sanat gündeminden yola çıkarak İstanbul’da en çok Crush olunan, yani kullanıcıların birbirlerini karşılıklı beğendiği, modern sanat müzelerini sıraladı. İşte İstanbul’un en çok flört edilen 7 modern sanat müzesi…

Hoşlandığımız kişiyi daha iyi tanımak için genellikle ortak noktalar ararız. Eğer onunla karşılaştığınız yer bir müzeyse, şans sizden yana! Şimdiden ortak bir noktanız var demektir. Gerçek hayatta yolunuzun kesiştiği kişileri bulmanızı sağlayan online tanışma uygulaması Happn ile müzede, kafede ya da yolda karşılaştığınız ama tanışma fırsatı bulamadığınız kişiyi bulabilir ve eğer o da sizi beğenirse uygulama içi sohbet başlatabilirsiniz.

Happn, müzelerde gerçekleşen Crush, yani kullanıcıların birbirlerini karşılıklı beğenmesi, sayılarına inceledi ve İstanbul’da en çok flört edilen müzeleri sıraladı. Buna göre en çok flört edilen müze İstanbul Modern oldu. İkinci sırada İstanbul Resim ve Heykel Müzesi yer alırken, Pera Müzesi ziyaretçilerin Happn uygulaması üzerinden en çok Crush olduğu üçüncü müze oldu.

İşte İstanbul’da en çok “Crush” olunan müzelerin tam listesi:

1. İstanbul Modern

2. İstanbul Resim ve Heykel Müzesi

3. Pera Müzesi

4. Doğançay Müzesi

5. Elgiz Müzesi

6. Sakıp Sabancı Müzesi

7. Sadberk Hanım Müzesi