ROMAN’DAN SANAT DOLU AÇILIŞ

Kadın giyiminin öncü markalarından Roman, Abdi İpekçi’deki yeni mağazasının kapılarını gerçekleşen özel bir davetle açtı. Yeni mağazasında Ayça Sarc’ın küratörlüğündeki ‘Yorganlar Fora’ sergisine ev sahipliği yaparak, sanat ve modayı tek bir çatı altında buluşturan Roman’ın açılış davetine Roman Kreatif Direktörü Suzan Toplusoy ev sahipliği yaparken, sosyal yaşam dünyasının ünlü isimleri davete büyük ilgi gösterdi.

Yeni sezonla birlikte yepyeni bir moda deneyimi sunmak isteyen Roman, moda ve sanatın buluştuğu bir mağaza olarak konumlanan Abdi İpekçi’deki mağazasını düzenlenen özel bir davetle açtı. Roman Kreatif Direktörü Suzan Toplusoy ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe sosyal yaşam dünyasının moda tutkunu isimlerinin yanı sıra Toplusoy’un yakın dostları da katıldı. Davetle birlikte Ayça Sarc’ın küratörlüğündeki ‘Yorganlar Fora’ sergisi de gerçekleşti.Ayça Sarc’ın geçtiğimiz Aralık ayında Sultanahmet’teki Abud Efendi Konağı’nda açılan ‘Yorganlar Fora’ sergisi ile yeniden gün yüzüne çıkardığı, her biri birer sanat eseri niteliğindeki rengarenk el işi saten yorganları, Roman Sonbahar/Kış 2019-20 koleksiyonu ile yan yana getiren etkinlikte konuklar sanat ve modayı bir arada yaşadı. 21. yüzyıl mağazacılık anlayışında ve mağazanın kendine özgü mimari dokusuyla Roman deneyimini farklı bir formatla sunmayı hedeflediklerini belirten Suzan Toplusoy davette konuklarıyla yakından ilgilenerek Roman Sonbahar/Kış 2019-20 koleksiyonunda yer alan moda parçaları hakkında bilgiler sundu. Konuşmaların ardından geç saatlere kadar devam eden davette, hızlı tüketim çağında ’yükselen değer’ olarak el emeğine, zamansız ve kalıcı olana vurgu yapan Roman yeni sezon koleksiyonu ve Mimar Arif Özden tarafından tasarlanan ve adeta bir sanat galerisi kimliğine sahip olan yeni mağaza konsepti tüm konuklar tarafından büyük beğeni topladı.

Davetin ev sahipliğini üstlenen Roman Kreatif Direktörü Suzan Toplusoy konuklarla yakından ilgilenerek kusursuz bir ev sahipliğine imza attı. Toplusoy 21. yüzyıl mağazacılık anlayışında ve mağazanın kendine özgü mimari dokusuyla Roman deneyimini farklı bir formatla sunmayı hedeflediklerini belirtirken, ardından misafirlerine mağaza turu yaptırdı.

 

Sosyal yaşam dünyasının ünlü isimlerinden Beyza Uyanoğlu,Roman’ın yeni koleksiyonunu çok beğendiğini belirtirken, sanat ile modanın birbirini tamamlayan bir bütün olduğunu söyledi.

 

Ünlü sunucu Burcu Esmersoy güzelliğiyle davette dikkat çeken isimler arasındaydı. Esmersoy mağazayı Suzan Toplusoy’la birlikte gezerken, böylesine özel bir mağaza oluşturduğu için Toplusoy’u tebrik etti.

 

Koton’un sahipleri Yılmaz-Gülden Yılmaz çifti davete katılarak Roman’ın yeni koleksiyonunu ve “Yorganlar Fora” sergisini incelediler. Çift, Roman’ın Türk tekstilinde çok önemli bir marka olduğunu belirterek Suzan Toplusoy’u bu özel konsept için tebrik ettiler.