RESORT 2019


Yağmurluklardan trençkotlara, terliklerden mayolara kadar her parçayı görebileceğiniz, rengârenk Resort sezonunu açmış bulunuyoruz. Merakla beklenen markaların beklentiyi tam anlamıyla karşılayan koleksiyonları ile Resort 2019 yine oldukça ilgi çekici. İşte, iddialı şovların da yer aldığı Resort 2019 koleksiyonlarından radarımıza takılan isimler!

BOTTEGA VENETA
Mimari bir disiplinle ortaya çıkan Bottega Veneta Resort 2019 koleksiyonunda; yeşil ve turuncu renklerin hâkimiyeti, pötikare ve kazayağı desenlerinin yoğunluğu açıkça fark edilebiliyor. Minimal ama düzenli bir çizgide ilerlemeyi tercih eden Bottega Veneta, desen ve aksesuarlara verdiği önemi de sıklıkla vurguluyor.

CHANEL
Kapitoneler, tüvitler, denizci pantolonları ve inciler… Chanel’in imza niteliğindeki detayları, Resort 2019 koleksiyonunda da yer alıyor. Denizci temalı bir koleksiyon ve şovla karşımıza çıkan Chanel; desenleri minimal düzeyde tutarken, vatkalı ceketleri, çizgili pantolonları, kısa etekleri ve şapka detayları ile en beğenilen koleksiyonlardan birini sunmayı başarıyor.

CHRISTIAN DIOR
Akıllarda yer eden Cruise şovlarından bir tanesi de Christian Dior’dan geliyor. Her sezon feminist değerlere dikkat çekmeye çalışan Dior, bu sezon da maskülen formları ile ön plana çıkıyor. Genel anlamda çift düğmeli blazerlar, geniş erkeksi şapkalar ve kravatlardan oluşan koleksiyon; abartısız ve iddiadan uzak saç ve makyaj ile tamamlanıyor.

FENDI
Tatlı pastel tonlar ve terzi elinden çıkmış gibi görünen karakteristik parçalarla Fendi; Resort 2019 koleksiyonları arasında öne çıkan isimlerden oluyor. Klasikleşen kahverengi Fendi çantalarının başrolü oynamaya devam ettiği koleksiyonda; sigaret pantolonlar, keskin kalıplı blazer ceketler ve plili etekler liderliği elinden bırakmıyor.

GIVENCHY
Givenchy Resort 2019 koleksiyonunun konusunu, capcanlı renkler ve tamamen kontrast görünen renk kombinasyonları oluşturuyor. Japon esintili kumaşlar ve asimetrik fırfır görünümlerinin yoğunlukta olduğu koleksiyonda; çift renkli kemerler ve zaman makinesinde yolculuk yapan buruşuk görünümlü çizmeler, dikkat çeken aksesuarlardan oluyor.

GUCCI
Her sezon koleksiyonları ve şovlarıyla en çok ses getirmeyi başaran Gucci; Fransa’nın tarihi dokulu şehri Arles’de gerçekleşen, alevler içindeki benzersiz Cruise 2019 şovu ile bu kez de geçmişe duyduğu saygıyı vurguluyor. Kilise mumları, dumanlar eşliğinde gerçekleşen defilede; aksesuarlardan işlemelere kadar her detayda yer alan Gotik havanın hâkimiyeti dikkat çekiyor.

OSCAR DE LA RENTA
Oscar De La Renta, Resort 2019 sezonunu oldukça renkli ama bir o kadar da minimal bir koleksiyonla karşılıyor. Çiçek desenleri ve tül dokuların sıklıkla kullanıldığı koleksiyonda, pastel renkler ve tonları ön plana çıkarken; maskülen görünümden uzak olmasına rağmen güçlü görünen blazerlar da beğeni alan parçalardan oluyor.

PRADA
Resort 2019 koleksiyonunu, Herzog & de Meuron imzalı, bir mimari harikası olan piyano fabrikasında sunan Prada; 90’lara ufak bir dönüş yapıyor ve dönemin “göz yoran” baskı trendlerini günümüze taşıyor. Jarse kumaştan spor parçalar, fermuarlı polo tişörtler, ipek şifonlar ve en az kıyafetler kadar dikkat çekici aksesuar ile Prada; en çok konuşulan şovlardan birine ev sahipliği yapıyor.

TORY BURCH
Gömlek elbiseler, yaka ve manşet detayları ile dikkat çeken ipek bluzlar, poplin parçalar, soft ve iddiasız renk tonları… Tory Burch, Küçük Prens’ten ilham alarak oluşturduğu koleksiyonda; keskin olmaktan uzak çizgisel desenleri, büyük hasır şapkaları ve natürel kalıpları ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

VALENTINO
Sokak stili, Barok dönem ve Katolik algıdan ilham alıp bunları tek bir koleksiyonda mükemmel bir kombinasyonla sunan Pierpaolo Piccioli; bu sezon, lacivert ve bordo tonlarını ön plana çıkarıyor. Dönemsel denim parçalar ile dikkat çeken Valentino; her kombinde kullandığı eşarp bandanalar ve altıgen kemik gözlükler ile aksesuar detaylarına da vurgu yapmayı ihmal etmiyor.