RAFFLES, YENİ POP-UP DENEYİMİNİ 2 MİCHELİN YILDIZLI ŞEF PACO İLE PARTİDE KUTLADI  

 Deneyimi odak noktasına koyan ve eşsiz dokunuşlarıyla duygusal lüksü tanımlayan Raffles İstanbul, gastronomi dünyasında yaratıcılığı ve kazandırdığı yeni yaklaşımlarla dünyada önemli bir yeri olan ünlü şef Paco Roncero’yla yaptığı iş birliğini özel bir davet ile sundu. 2 Michelin yıldızlı ünlü şefin de katıldığı davette, misafirler büyülü bir gastronomi yolculuğu yaşadı.

 

 Şehrin kalbindeki konumuyla her zaman çekici Raffles İstanbul Zorlu Center, yepyeni bir dünyanın kapılarını açıyor. Rocca Restaurant,Türkiye’de ilk kez çok kapsamlı bir gastronomik deneyime ev sahipliği yapıyor. Rocca, pop-up konsepti ve uluslararası avangard mutfağının en önemli temsilcilerinden biri olan 2Michelin yıldızlı şef Paco Roncero’nun teknik ve kreatif imzasıyla, İstanbul’un mutfak ve yemek sahnesinde ilk kez yaşanacak heyecanlı bir yolculuğa çıkıyor. Raffles İstanbul önceki gün gerçekleşen bir partiyle bu deneyimi ilk kez davetlileriyle paylaştı.

Raffles Genel Müdürü Christian Hirt’ün ev sahipliğindeki geceye katılan davetliler arasında; Türkiye Cumhuriyeti Prag Büyükelçisi Egemen Bağış ve eşi Beyhan Bağış, Leyla Alaton, Füsun-Sinan Kuran, Jaklin-Şerif Güner, Ayşen-Bijen Zamanpur, Berrin-Olgun Zorlu, Levent Erden, Nasuh-Mine Nahruki, Sedef İybar, Selma Ergeç ve Can Öz, Aslı Tandoğan, Harun Tekin, Aslı-Cem Pasinli, Şahika Ercümen, Ayşe Tolga, Berrin Okçu gibi isimler yer aldı.

İki Michelin yıldızlı dünyaca ünlü İspanyol şefin “Paco Roncero’nun Büyülü Dünyası” temalı partide misafirler, bu eğlenceli ve dijital deneyimin bir parçası oldu. Michelin yıldızlı şefin katılımıyla yılın gastronomi buluşmalarından biri olan partide; yenilikçi mutfak yolculuğuna dayanan multi-duyusal, benzersiz bir yeme-içme deneyimi yaşandı. Roncero uzmanlığının yanı sıra renkli kişiliğini de bu gastronomik yolculukla misafirlerine yansıttı.

Raffles İstanbul’la olan iş birliğiyle nedeniyle Türkiye’ye gelen Paco Roncero, pop-up restoranının açılışı boyunca İstanbul’da misafirleriyle buluşacak ve mutfağı yönetecek. Paco Roncero özel deneyimi için Raffles İstanbul’un sevilen restoranı Rocca, üç farklı alanda, üç farklı konsept ve menüyle misafirlerini ağırlayacak. Paco’nun efsane tapas ve lezzetlerinden oluşan lounge alanı; 6 aşamalı bir tadım menüsünün sanatsal bir şekilde sunulacağı ana yemek alanı ve dijital bir deneyimin yemeğe eşlik edeceği özel bir yemek odası bulunuyor. Özel yemek odasında 16 misafir için fütüristik bir menü, dijital bir şov eşliğinde sunuluyor.

Ünlü şef, büyülü dünyası için “Yemekleri tuz ve karabiberle baharatlıyoruz, duygularla kapatıyoruz. Kendi dünyamda bütünleştirdiğim tüm lezzetleri, bu dünyayı yansıtan, fiziksel, teknolojik ve lezzetsel bir şölenle Türkiye’de paylaşmaktan mutluluk duyuyorum” diyor.

Tel: 0212.924 02 00

www.raffles.com/istanbul