Penti Tasarım Direktörü Ayşin Bicioğlu Röportajı

Penti, bu yaz da plajlara renkli,neşeli,heyecanlı ve harika modelleriyle merhaba derken, bizde bu müthiş yaratıcı ekibe bir merhaba dedik.Penti tasarım ekibi adına Tasarım Direktörü Ayşin Bicioğlu yeni sezon çıkışlarını,çizgilerini ve tarzlarını anlattı.

 

Bu yılın plaj modasıyla ilgili bilgi alabilir miyiz?  Dünyada neler trend?

Dünyada tekstil büyük bir evrim geçiriyor. 2017’yi bu dönemin başlangıcı gibi değerlendirebiliriz. Hazır giyimde yeni form,renk,kalıp arayışları var.Cesur detaylar,iç-dış giyimler, feminizim,‘kendin ol’,‘güçlü ol’ gibi birçok tema aynı anda baskın. Feminen hatta mahrem diye düşündüğümüz bütün detaylar son derece sert formlarla günlük giyim haline gelmiş durumda. Plajda da aynı hikayeleri göreceğiz. Bu yaz plajlar sokak gibi olacak. Fırfırlar, tişört formları, aktif halter toplar,yüksek bel altlar 2017 yazının basın formları. Biz, ana teması Meksika olan çok geniş bir koleksiyonla yazı karşılıyoruz.

Plaj stilinde dikkat edilmesi gerekenler nedir size göre? Önerileriniz nedir?

Özgün olmak… Artık alt ve üst gruplar tek tek satın alınabiliyor. Kendi kombinini yapmak ve bunu oluştururken cesur ve özgün olmak gerek. Hiç düşünmediğiniz farklı ürünleri birbiriyle kombinlemek ve bunda sınırı zorlamak çok keyifli. 50.000 farklı kombin yapılabilecek bir koleksiyon hazırladık bu sene.Bunun tadını çıkartmalı.

İnovatif ve yenilikçi ürünlerinizden bahsedebilir misiniz?

Bir önceki sezondan yeni olarak 2017 için Bride ve genç gruplarını ana koleksiyondan ayrı tutarak hazırladık. Teenager’lara da hitap eden bu küçük koleksiyon 32 bedenden başlıyor. Türkiye’de “garson boy” denen ne çocuk ne genç sayılan yaş grubunun temel sorunu kendi bedenlerinde ve zevklerinde ürün bulamamaları… Biz bu açığı kapatmayı planlıyoruz. Ayrıca ana koleksiyonda kullandığımız kumaşlar da yenilendi, daha çabuk kuruyan kumaşlar ve astarlar tercih ettik.

Plaj koleksiyonunda yer alan Bride grubu da bir ilk değil mi?

Evet, eğlenceli sloganlar, dantel detaylar, nedime ekibine özel tasarımlar ve olmazsa olmaz ekru / pembe renkleri bu grupta yer alıyor. Gelin temalı tasarımlarımızı sahil düğünlerinde sadece etekle kombinlenmiş şekilde göreceğimize eminiz. Balayı için de çok tercih edileceğini düşünüyoruz.

Tasarım ekibinizden bahseder misiniz? 

Uzmanlaşmış deneyimli tasarımcılardan oluşan bir ekibiz. Yaz sezonu bizim için apayrı bir heyecan ve tüm detaylara çok önem veriyoruz. Şapkasından çantasına, havlusundan bikinisine hatta plaj takısına kadar ince ince planlamalar yapıyoruz. Ana hikayemizden sapmadan o havayı mağazanın içerisinde hissettirebilmek için uğraşıyoruz. Sadece plaj için çalışan 5 tasarımcımız var. Kendi desenlerimizi yaratan bir desen tasarımcısı da ekibimizin içinde.

Tags from the story
, , ,
0 replies on “Penti Tasarım Direktörü Ayşin Bicioğlu Röportajı”