Oscar Kırmızı halı Stili

Her yıl sinema dünyasının dört gözle beklediği Akademi Ödülleri bu sene 28 Şubat’ta 88. defa sinemanın en iyilerini seçiyor. 14 Ocak’ta Oscar adayları açıklandı. Ünlü adayların geçmiş kırmızı halı stillerini tekrar hatırlayalım.

Demet Varlı

EN İYİ ERKEK OYUNCU

Leonardo DiCaprio / The Revenant – Diriliş

Oscar denince akla gelen ilk isim olan Leo, bu sene de törenden eli boş dönecek Mİ merak ediyoruz. Bunun yanı sıra kazansa da kaybetse de tarzından duruşundan ödün vermeyen karizmatik aktör kırmızı halıda risk almadan klasik seçimlerle boy gösteriyor. Sarı saçları ve mavi gözlerine uyum sağlayan gri takımları tercih ediyor.

leo

Matt Damon / Martian – Marslı

Matt Damon kırmızı halıda oldukça alışmış bir görüntü sergiliyor. Doğru fitting sayesinde vücuduna uygun kesimli takımları seçen oyuncu sıradan şıklığı tercih edenlerden. Sanıyoruz giyim konusunda ekstra bir çaba harcamanın gerekli olmadığını düşünüyor.

matt damon

Eddie Redmayne / The Danish Girl – Danimarkalı Kız 

Kırmızı halının en stil sahibi aktörü olan Eddie Redmayne başarılı oyunculuğu kadar kırmızı halı seçimlerine de özen gösteren bir yıldız. Farklı desen ve kumaşlar denemeyi seven ünlü aktör kırmızı halıda gözleri üzerine toplamayı çok iyi başarıyor.

edie

Michael Fassbender / Steve Jobs

Uzun boyu, sarı saçları ve renkli gözleriyle fazla bir çaba harcamadan karizmatik olan Michael Fassbender kırmızı halıda farklılığı kullandığı aksesuarlarla yakalıyor.

michael fassbender

Bryan Cranston / Trumbo

Breaking Bad dizisinde canlandırdığı “Walter White” karakteri ile fenomen olan tecrübeli oyuncu yaşına uygun seçimleriyle klasikten şaşmayanlardan.

byran cranston

EN İYİ KADIN OYUNCU

Cate Blanchett / Carol

Hollywood’un asil kadınlarından Cate Blanchett kırmızı halı seçimlerinde farklılıklar yaparken her zaman kendi tarzına bağlı kalan bir oyuncu. Kırmızı halıda taşıdığı kıyafetlerde yer alan dikkat çekici aynı zamanda klas detaylarla kırmızı halının göz alıcı kadını. Kısa sarı saçları ile harika bir şekilde taşıdığı pastel tonlardaki Givenchy Couture elbisesi 2011 Oscar törenine damga vurmustu. Geçen sene gerçekleşen törende tercih ettiği Maison Martin Margelia tasarımı siyah elbisesi sadeliğin gücünü gösterirken aksesuar olarak kullandığı Tiffany kolyesi ile tarzını konuşturdu.

cate blanchett

Jennifer Lawrence / Joy

Son üç senedir Oscar’ın vazgeçilmez adayı Jennifer Lawrence’in ödülünü alırken takılıp düştüğü Dior elbisesini kim unutabilir ki. Yaşadığı talihsiz anıdan sonra elbise seçimlerinde daha dar kesimlere öncelik veren JLaw kırmızı halıya kırmızı seçimlerle meydan okuyor.

jlaw

Brie Larson / Room – Gizli Dünya

Kendine has tarzı ve duruşuyla kırmızı halıda boy gösteren Brie Larson’ın kırmızı halıda tercihi Calvin Klein’den yana.Omuz dekoltesini seven ünlü aktör tercihlerinde buna dikkat ediyor. Benim favorim ise genç yıldızın Vainty Fair partisinde harika siyah Dolce Gabbanna elbisesiydi.

brie larson

Charlotte Rampling / 45 Years – 45 Yıl

Yaşına uygun seçimleriyle sadeliğini ve klasını koruyan tecrübeli aktris midi boy etekleri ve klasik ceketleri ile kırmızı halı tarzını koruyor.

charlotte rampling

Saoirse Ronan / Brooklyn

Tercih ettiği floral desenli tül elbiseler ile akılda kalan genç oyuncunun kırmızı halı tercihleri uçuşan kumaşlardan yana oluyor. Doğal makyajı ve sade saç modelleriyle taşıdığı canlı renkler hem yaşına hem tarzına çok yakışıyor.

saoirse

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Tom Hardy / The Revenant -Diriliş

Bu sene yer aldığı iki filmde aday olan başarılı ve yakışıklı oyuncu umursamaz kırmızı halı stiliyle her zaman çok tarz. Klasik kırmızı halı duruşuna kattığı farklı detaylar karizmatik duruşunu baştan yaratıyor.

tom hardy

Slyvester Stallon / Creed

Efsane oyuncu Slyvester Stallon Kırmızı halıda kravat ve mendil ikilisini sevenlerden. Tercih ettiği farklı desenli takımlarıyla eşleştirdiği mor ve mavi renkli kravatları sert duruşuna eğlence katıyor.

stallone

Christian Bale / The Big Short – Büyük Açık

Başarılı oyuncu rol aldığı tüm filmlerde bizi kendine hayran bırakmayı başarıyor. Ancak gel gelelim kırmızı halıda bu kadar başarılı olduğunu düşünmüyorum. Ne olursa olsun duruşu ve bakışlarıyla bu eksiğini kapamayı çok iyi başarıyor.

bale

Mark Ruffalo / Spotlight

Farklı renkleri klasik kesimlerde denemeyi seven deneyimli oyuncu papyondan vazgeçmiyor. Hafif kırarmış saçları ve hiç eksilmeyen gülüşüyle kırmızı halının en sempatik oyuncularından.

mark ruffalo

Mark Rylance / The Bridge of Spies – Casuslar Köprüsü

İngiliz oyuncu stiliyle özdeşleştirdiği farklı model ve renklerdeki şapkalarıyla kırmızı halıda boy gösteriyor.

mark tylance

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Rooney Mara / Carol

Tarzıyla her zaman dikkat çeken Rooney Mara kırmızı halıda farklılığını gösterenlerden. Genellikle siyah ve beyaz tonlarından seçim yapan genç yıldız kısa siyah saçları ve ince vücudunu saran transparan elbiseleri tercih ediyor.

rooney mara

Rachel McAdams /Spotlight

Ryan Gosling ile başrollerini paylaştığı ” The Notebook” fimiyle hafızalara kazınan Rachel McAdams kırmızı halıda tercihini kuyruklu elbiselerden yana yapıyor.

rachel macadams

Alicia Vikander / The Danish Girl – Danimarkalı Kız

Kırmızı halıda tercih ettiği kıyafetlerle çok risk almadan şıklığı yakalayabilen Alicia Vikander bele oturan kesimleri tercih ediyor.

alica vikander

Jennifer Jason Leigh / The Hateful Eight

Deneyimli oyuncu Jennifer Jason Leigh kırmızı halıda çizgisini bozmadan tarzını sergileye oyunculardan. Klasik kesimleri tercih eden oyuncu siyahdan vazgeçmiyor.

jennşfer jason leigh

Kate Winslet / Steve Jobs

Yıllardır çizgisini bozmadan başarılı filmlerde yer alan ünlü oyuncu Kate Winslet kırmızı halı için yaptığı tercihlerde vücudunu saran seçimler yapmaya özen gösteriyor. Vücut tipine uygun seçtiği kıyafetlerinde bel kıvrımını ve omuzlarını ön plana çıkaran modelleri tercih ediyor.

kate winslet