NYFW’16 DAY : 8

Yoğun bir moda haftasını daha birlikte geride bıraktık. Yeni sezon koleksiyonlarıyla tanıştığımız New York moda haftasının son gününde sanatın modayla buluştuğu koleksiyonlar görücüye çıktı.  Son gün defileleri arasında Ralph Lauren, Marc Jacobs, Marchesa gibi markalar yer alırken New York’a elveda deme vakti geldi. Londra moda haftasında görüşmek üzere…

Demet Varlı

MARCHESA

Her bir tasarımın sanat eserinden farksız olduğu koleksiyonda el işçiliği koca bir alkışı hak ediyor. Işıltının görkemli duruşu koleksiyonun tüm parçalarından hissediliyor. Barok dönemin etkisinde olan koleksiyonda kullanılan aksesuarlarda en az tasarımlar kadar ihtişamlı.

MARCHESA

MARCHESA2

MARCHESA1

ANNA SUI

Retro akımının göze çarptığı koleksiyonda monokrom görünümler floral desenlerle hareketlenirken kürk detaylar ile zengin bir duruş yaratıyor. Çiçek aplikelerin yanı sıra  kullanılan aksesuarlar dönemin etkisini en net şekilde yansıtıyor.

ANNA SUI2

ANNA SUI1

ANNA SUI

PROENZA SCHOULER

Sade ve net bir duruşun hakim olduğu koleksiyonda ip detaylarla yaratılan dekolteler modern ve çekici bir görünüm yaratmış.Zincir saplı çantaların farklı kullanımı defilede dikkat çekerken geniş ve kabarık omuzlar koleksiyonun önemli detaylarından biriydi.

PROENZA SCHOULER
PROENZA SCHOULER1
PROENZA SCHOULER2

RALPH LAUREN

Saf amerikan geçmişini yansıtan country görünümlerle bütünleşmiş usta modacı Ralp Lauren bu sezonda koleksiyonunda kendi tarzını en doğru şekilde yansıtmış. Toprak tonlarının baş rolde olduğu koleksiyonda kadife elbiseler gösterişli boyun detaylarıyla dikkat çekiyor.

RALPH LAUREN1

RALPH LAUREN

RALPH LAUREN2

J. MENDEL

Ana renklerin yer aldığı koleksiyonda kırmızı ve mavinin birleşimi zıtlıkların uyumunu bizlere bir kez daha kanıtlıyor. Kürk yakalar koleksiyonda fazlasıyla yer alırken asimetrik kesime sahip etekler beğendiğimiz parçalar arasında.

J MENDEL

J MENDEL1

J MENDEL3

J MENDEL2

CALVIN KLEIN COLLECTION

Bu sezonda karşımıza derin v dekoltelerin yer aldığı bir koleksiyonla moda haftasında yer alan Calvin Klein doğal taş detaylı elbiselerle natürelliği ön planda tutmuş. Ekose ve kürk detaylarının birlikte yer aldığı mantoların yanı sıra parlak deriden oluşan takımlar sade ama aynı zamanda tarz bir kadın imajı yaratıyor.

CALVIN KLEIN COLLECTION

CALVIN KLEIN COLLECTION2

CALVIN KLEIN COLLECTION1

MARC JACOBS

Yıllardır moda dünyasında farklı tarzı ve çizgisiyle her sezon bizi büyüleyen Marc Jacobs bu koleksiyonunda da apayrı bir tarzla karşımıza çıkıyor. Bol kesimlerin yer aldığı koleksiyonda lazer kesim deri etekler sıkça yer alırken, büyük fiyonkları yaka detayı olarak kullanan tasarımcı barok stilini en gotik şekilde podyuma taşımış. Defilenin bir diğer sürpriz ise podyumda Lady Gaga’nın yer almasıydı.(Lady Gaga’nın defile görünümü üçüncü kolajın ikinci sırasında yer almakta.)

MARC JACOBS2

MARC JACOBS1

MARC JACOBS3

MARC JACOBS