NYFW’16 DAY : 7

Yavaş yavaş sonuna yaklaştığımız New York moda haftası dikkat çeken defilelerle devam ediyor. Yedinci günde gerçekleşen showlara göz atalım.

Demet Varlı

OSCAR DE LA RENTA

Yıllardır lüksün asaletle birleşimini en iyi şekilde aktaran Oscar De La Renta bu sezon harikalar yaratmış. Bel detayını ön planda tuttuğu elbiselerde yer verdiği desenler ve işlemeli detaylar klasik ve zamansız bir görünüm yaratıyor.

OSCAR DE LA RENTA2

OSCAR DE LA RENTA1

OSCAR DE LA RENTA

NARCISO RODRIGUEZ

Sadeliğin farklılığını en iyi şekilde anlatan koleksiyonlardan  biri Narciso Rodriguez’e aitti. Bol kesimlerle birlikte yer verdiği derin dekolteler feminen görüntüyü yakalamaya yardımcı olmuş. Asimetrik kesimlerle oluşturan detaylar defilenin önemli detaylarından biriydi.

NARCISO RODRIGUEZ

NARCISO RODRIGUEZ1

MICHAEL KORS COLLECTION

Amerikan lüksün önemli isimlerinden Michael Kors bu sezonda ismiyle bütünleşen kahverengi ve tonlarından vazgeçmemiş. Ancak canlı renklere de koleksiyonunda yer veren tasarımcı kürk ve tüy detaylarını sıkça kullanmış. Özellikle jean kumaşın üzerine eklediği tüy detaylar fazlasıyla orjinel ve göz alıcıydı.

MK


MK1

MK3

MK2

DELPOZO

Sanatı moda ile birleştiren Delpozo bu sezon çiçek işlemeleriyle ön plandaydı. Eldiven, çanta ve kazaklarda yer verdiği üç boyutlu çiçek işlemeleri koleksiyonun ana parçaları idi. Kesik omuzlu geniş kesim kollar ve kullandığı geniş kesimli volan etekler koleksiyonun dikkat çeken diğer parçaları arasındaydı.

DELPOZO

DELPOZO1

NAEEM KHAN

Işıltı ve gösterişin fazlasıyla yer aldığı koleksiyonda canlı renkler yer alıyor. Pembeden mora , kırmızıdan altın sarısına bir çok rengin yer aldığı koleksiyonda tasarımlar üzerinde yer alan işlemeler göz alıcıydı.

NAEEM KHAN

NAEEM KHAN1

NAEEM KHAN2

BOSS

Geometrik desenlerin farklı kumaşlarla birleştiği koleksiyonda yeşil, kahve ve siyaha pembe eşlik ediyor. Sıfır yaka kolsuz kesimlerin ağırlıkta olduğu koleksiyonda net duruşa sahip çantalar akıllara kazındı.

BOSS1

BOSS

BOSS2

DKNY

Donna Karan’ın genç markası DKNY bu sezonda sokak stilini umursamaz duruşunu en net şekilde yansıtıyor. File detaylar ile birleşen geniş kesim gömlekler koleksiyonun dikkat çeken görünümlerinden biriydi.Farklı şekillerde kullanılan dekolteler ve bağcık detayları koleksiyonun gençliğini yansıtır nitelikte.

DKNY

DKNY1

DKNY2