NYFW’16 DAY : 6

New York’un zorlu hava şartlarına rağmen kar kış demeden yeni sezonun yeni koleksiyonlarının tanıtıldığı moda haftası devam ediyor. Reem Acra’dan Coach 1941’e  kadar gerçekleşen sunum ve defileleri incelemeye devam edelim.

REEM ACRA

Moda haftasının altıncı günü Reem Acra’nın gotik ve barok esintili defilesiyle başladı. Fazlasıyla gösterişli işlemelere ve detaylara sahip koleksiyonda şerit detaylar ön plandaydı.

 

REEM ACRA

REEM ACRA1

REEM ACRA3

ZAC POSEN

Moda haftasının en sıradan defilesi bizce Zac Posen’di. Beklentimin çok çok altında bir koleksiyonlar yeni sezona giriş yapan Zac Posen defilesinde beğendiğimiz tek şey Christian Louboutin’in defile için hazırladığı ayakkabılar oldu.

ZAC POSEN

ZAC POSEN1

RAG&BONE

Rag & Bone yeni sezonda sportif görünüm yaratmış. Ekose pantolon ve eteklerle birlikte kullanılan Spor kapüşonlu ceketler ile sıradışı bir görünüm oluşturulmuş. Defilede yer alan jeanlerin paça detayları oldukça farklı ve güzeldi.

RAG BONE

RAG BONE1

TORY BURCH

Geometrik desenlerin sonbahar renkleriyle buluştuğu koleksiyonda yer alan her parça beğenimizi kazandı. Ceket ile birleştirilen pantolon ve etek takımları vintage bir görünüm yaratırken mavi tonlarında etnik desenlerle tamamlanan elbisem bohem tarzı da destekliyor.

TORY BURCH

TORY BURCH1

TORY BURCH2

JIL SANDER NAVY

Mavinin her tonunun yer aldığı koleksiyonda lacivertin hüküm sürdüğü kazak ve elbiseler dikkat çekici. Ancak koleksiyonda dikkatimi çeken ve en çok beğendiğimiz nokta ise kazak ve hırkalardan bağlanarak yaratılan görünüm oldu.

JIL SANDER NAVY

JIL SANDER NAVY1

VERA WANG

Şöhret dünyasının yoğun ilgisine uğrayan şovlardan biri kesinlike Vera Wang defilesi idi. Militar kesimlerin ön planda olduğu koleksiyonda siyah beyaz ve asker yeşili sıkça yer alıyordu. Koleksiyonda yer alan şifon transparan elbiselerdeki minimal renk birleşimleri dikkat çekiciydi.

VERA WANG

VERA WANG1

VERA WANG2

RODARTE

Gotik tarzın temel alındığı koleksiyonda yer alan aksesuarlar sanat eseri niteliğindeydi. Karpuz kollar, belirgin bel kıvrımları ve dans eden volan kesimler ile Rodarte’ı sezonun en iyi defileleri arasına soktu.

RODARTE
RODARTE1

RODARTE2

COACH 1941

Sonbahar/Kış sezonuna kolej stiliyle giriş yapan Coach bomber ceketlere eklediği armalar ve A kesimi mini etekler ile genç ruhu anımsatıyor. Derinin farklı form ve yapılarda karşımıza çıktığı koleksiyonda kullanılan çanta ve ayakkabılarda dikkat çekiyor.

COACH 19410 COACH 194110 COACH 194120 COACH 19413