NYFW’16 DAY : 5

Moda haftasının beşinci gününde DVF, The Row ve Opening Ceremony ile devam etti. Moda dünyasının önemli tasarımcıları koleksiyonlarıyla sezonun trendlerini kendi tarzlarıyla yorumladı.

Demet Varlı

DVF

Disco yıllarına geri dönüş yapan usta tasarımcı Diane Von Furtsenberg Woody Allen’in Annie Hall karakterini bize hatırlatan bir kadınla karşımıza çıkıyor. Mor ve pembenin hakim olduğu koleksiyon disco zamanının eğlenceli dünyasını bize kendi tarzıyla yeniden yaşattı.

DVF

DVF1

JENNY PACKHAM

Işıltının her parçada yer aldığı Jenny Packham’ın sonbahar-kış koleksiyonu farklı detaylarıyla oldukça dikkat çekti. İddialı  renklerin bir arada kullanılması ve püskül detayına sıkça yer verilmesi koleksiyonun dikkat çeken öğeleriydi.

JENNY PACKHAM

JENNY PACKHAM1

EDUN

Yeni sezonda sert bir duruşla giriş yapan Edun koleksiyonunda kalın kazak ve hırkalara fazlasıyla yer vermiş. Bol kesimler ile birlikte kullanılan kemerler defilenin imza görüntüsüydü.

EDUN

EDUN1

EDUN2

PRABAL GURUNG

Bu sezondan kürk detaylarına oldukça yer veren Prabal Gurung farklı kesimlerle yarattığı dekoltelerle dikkat çekiyor. Koleksiyonda yer alan kabanlar ise defilenin en dikkat çeken parçalarıydı.

PRABAL GURUNG

PRABAL GURUNG1

PRABAL GURUNG2

OPENING CEREMONY

Defile atmosferiyle oldukça fark yaratan Opening Ceremony geleceği sonbahar-kış sezonunda bizlere sunuyor.Parlak gri kumaşlara yer veren markanın koleksiyonunda yer verdiği desenli kazaklar ve diz üstü çizmelerin yanı sıra aksesuar olarak kullandığı gözlükler kış gelmeden yazın favori parçalarından olmaya aday.

OPENNING CEREMONY

OPENNING CEREMONY1

OPENNING CEREMONY2

THE ROW

Oldukça sade ve kesin bir koleksiyonla karşımıza çıkan The Row deri ve ipek detaylara yer vermiş.Bol kesimlerin hakim olduğu koleksiyonda kullanılan hafif ışıltı sadeliğin gücüne güç katıyor.

THE ROW

THE ROW1

CAROLINA HERRERA

Sonbahar- kış sezonuna en pastel renklerle merhaba diyen moda dünyasının vazgeçilmez isimlerinden Carolina Herrara kürk detaylarına fazlasıyla yer vermiş. Defilede aksesuar olarak yeren alan kare çerceveli gözlükler koleksiyonun en can alıcı parçasıydı.

CH

CH2

 

CH3

TOMMY HILFIGER

Çizgilerin hakim olduğu sonbahar-kış koleksiyonunu tanıtan Tommy Hilfiger’ın saten desenli etek ve elbiseleri defilenin ana parçalarıydı. Gömlek yakalarında yer alan pul detayları sergilenen resmi duruşa eğlence katıyor.

TOMMYH

TOMMYH1

TOMMYH2

ROSIE ASSOULIN

Ekstra bol olan pantolon paçaları ve farklı formlarda kullandığı gömleklerle sezona giriş yapan Rosie Assoulin sunumunda farklı detaylar yer alıyordu.

rossıe assoulın

rossıe assoulın1

rossıe assoulın2

JEREMY SCOTT

Moda dünyasının çılgın dahisi Jeremy Scott kendi adını taşıyan markası için hazırladığı koleksiyonda parlak ve rengarenk detaylara yer vermiş. Kullanılan plastik kovboy çizmeleri ve baskılı tshirtler country stilini yansıtıyor.

jeremy scott3

jeremy scott2

jeremy scott1

jeremy scott

3.1 PHILLIP LIM

Beşinci günün en beğendiği koleksiyonu kesinlikle 3.1 Phillip Lim idi.Parlak kadifenin sıkça yer aldığı koleksiyonda farklı kesimler oldukça dikkat çekiciydi. Özellikle lacivert parlak kadife tasarımlar en beğendiğim parçalar oldu.

3

31

32

33