NYFW’16 DAY : 2

New York moda haftası tüm hızıyla devam ediyor. İkinci günde dikkat çeken defileler, sezonun dikkat çeken trendleri neler gelin birlikte göz atalım.

Demet Varlı

ADAM SELMAN

Moda haftasının ikinci günü Adam Selman defilesiyle başladı. Sert, karanlık ve soğuk bir duruşun yaratıldığı koleksiyonda parlak gri ve kırmızının rolü çok büyüktü. Dantel detaylı choker koleksiyonun en dikkat çeken aksesuarıydı.

adam selman

adam selman1

CG

Tasarımcı Chris Gelinas bu sezon yarattığı koleksiyonda geçmişi günümüzle birleştiren bir kadını bizlere sunuyor. A kesim eteklere koleksiyonda sıkça yer veren tasarımcı bel kıvrımına tasarımlarına fazlasıyla vurgu yapmış. Siyahın hakim olduğu koleksiyonda kullanılan büyük küpeler 50leri anımsatıyor.

Kolajlar4

CG

TADASHI SHOJI

Japon asıllı Amerikalı tasarımcı Tadasha Shoji gece kıyafetleriyle ün yaratmış bir tasarımcı. Koleksiyonunda etnik desenlerle gecenin ihtişamını birleştirdiğini görüyoruz.

Kolajlar5

TADASHI SHOJI1

KATE SPADE NY

Eğlenceli ve renkli duruşuyla her zaman enerjik koleksiyonlar yaratan marka bu sezon “ladylike”(bizlerin hanım hanımcık) olarak nitelendirilen bir koleksiyonlar karşımıza çıkıyor. Boyun detaylarının dikkat çektiği floral desenli gömlek ve elbiselerin yanı sıra farklı detaylarla renklendirdiği kabanlar koleksiyonun dikkat çeken parçalarından. Resmi aynı zamanda eğlenceli bir kadın yaratmayı amaçlayan marka eğlenceli çantalarıyla koleksiyonu hareketlendirmiş.KATE SPADE NY Kolajlar10

ZIMMERMAN

İkinci günün favori defilelerinden biri olan Zimmerman büyük beğeni topladı. Bizim de favori koleksiyonlarımızdan biri olan Zimmerman bu sezon pembe, kahve ve petrol yeşiline dikkat çekmiş. Bol kesimlerin hakim olduğu koleksiyonda büyük aksesuarlara ve parlak detaylara yer verilmiş.

ZIMMERMAN

Kolajlar7

Kolajlar8

JASON WU

Sert bir duruş yarattığı koleksiyonda Jason Wu siyah ve laciverti uyumunu kullanmış. Yün kazaklarla birlikte kullandığı etekler ve kazaklarla farklı bir duruş yaratmış.

JASON WU

Kolajlar9

MILLY

Renkli ve hareketli tasarımlarla oluşturulan koleksiyonda kullanılan işleme detayları ışıltılı bir görünüm sağlamış. Farklı ürünlerin birlikteliğine oldukça yer veren tasarımcı Michelle Smith hareketli ve bol kesimlere oldukça fazla yer vermiş.

MILLY

Kolajlar11

Kolajlar12

FENTY X PUMA

Her yaptığıyla dikkat çeken Rihanna Puma için hazırladığı koleksiyonla NYFW’e damgasını vuran defilelerden birini dün gece moda dünyasına sundu. Siyah ve beyazın hakim olduğu koleksiyonda ip detayları oldukça dikkat çekiciydi.

FENTY X PUMA2

FENTY X PUMA1

FENTY X PUMA