MODA KARDEŞLİĞİ

Moda dünyasının sevilen birçok isimleri aynı zamanda çok yakın arkadaş. Kariyer basamaklarını birbirlerine verdikleri destekle hızlı adımlarla çıkan bu ikililerin stilleri de birbirlerinden izler taşıyor. Gelin birlikte ünlü arkadaşlarının stillerini analiz edelim.

Demet VARLI

KATE MOSS- NAOMI CAMPELL

14470_87106_25032014114256 - Kopya
Moda dünyasının iki büyük ikonu aynı zamanda 25 yıllık harika bir dostluk. Zamanlarının en deli dolu modelleri şimdi de efsanelerini sürdürmeye devam ediyorlar. İddialı aynı zamanda bir o kadar çabasız bir stile sahip olan ikili birbirlerine benzer tarzlarıyla bütünlük sağlıyorlar.
naomi kate

ANNA DELLO RUSSO – GIOVANNA BATTAGLI

Anna-Dello-Russo-Giovanna-Battaglia
Moda haftalarının vazgeçilmez ikililerinden biri olan Anna ve Giovanna kendilerine has tarzlarıyla farklı bir ikili. Anna Dello Russo’nun deli dolu ve dikkat çekici stilinin yanında Giovanna Battaglia’nın belli kalıplara sahip olan stili zıt kutuplar birbirini çeker mantığını bizlere gösterir gibi.
anna russo giovanna - Kopya

KARLIE KLOSS – TAYLOR SWIFT

karlie-kloss-taylor-swift-vogue-march-2015-1
Son yılların en çok konuşulan dostluğu bu ikiliden geliyor. Bu iki yakın arkadaş farklı alanlarda şöhreti yakalasalar da her daim birbirlerine destek vermeyi ihmal etmiyorlar. Taylor’ın vintage stili Karlie’nin modern zamana ayak uyduruşu farklı tarzlar olduğunu düşündürse de birbirlerinin tarzlarına yaptıkları dokunuşlar hissediliyor.
karlie taylor

DENİZ MARŞAN – BAŞAK DİZER

basak-dizer-deniz-marsan-1368992

Türkiye’nin moda sektöründeki en dahi ikilisi kim diye sorsak ilk cevap Başak Dizer ve Deniz Marşan olur. Oluşturdukları stillerle fenomen haline gelen ikili Türkiye’ de moda alanında da bir çok ilke imza attılar. İkilinin alışmışın dışındaki tarzları bu işin piri olduklarının kanıtı.

başak deniz

GIGI HADID – KENDALL JENNER

kendall-jenner-and-gigi-hadid-at-cfda-vogue-fashion-fund-americans-in-paris-cocktail_3
Son yılların en gözde arkadaşlığı Gigi ve Kendall’a ait. Kariyerlerin de attıkları her adımda el ele yürüyen ikili hem basının hem de moda dünyasının ilgisini yüksek derecede çekiyor. İkiz kardeş kadar bir olan hayatları tarzlarında da kendini belli ediyor. Çok benzer parçalar seçen genç yıldızlar cool olmanın anlamını yeniden açıklıyorlar.
gigi kendall

NUR BİLEN YAVUZER – FERHAN TALİB

iconjane sonbahar kis 2015 sokak stili 4
Instagram’ın popüler ikilisi hem komşu hem de çok yakın iki arkadaş. Alışılmışın dışındaki tarzları ile dikkatleri çekmeyi başaran ikilinin tarzları da benzer. Stillerinde ki ortak nokta oversize seçimleri. Aynı zamanda tam bir spor ayakkabı tutkunu olan iki yakın arkadaş köpekleri Boom boom, Sütlü ve Bitter ile harika vakit geçiriyorlar.
nur ferhan,

MIROSLAVA DUMA – ELENA PERMINOVA

52f5308f4d46c6d84ae99a955579430f - Kopya
Front Row’un gözde ikilisi seçtikleri zarif ve farklı parçalarla moda haftalarının en gözde bayanları. Rusların göğsünü kabartan bu ikili tüm dünyaya moda dersi vermeye devam ediyor. Genelde kahve tonlarını tercih eden ikili seçtikleri aksesuarlarla her sezon sokak modasını bir adım daha ileri taşıyorlar.
mira elena

AYŞEGÜL AFACAN KÖKSAL – YASEMİN ÖĞÜN

9490230703fceff0db8a38e078d38650 - Kopya

Farklı kariyer seçimlerine rağmen içlerinde moda aşkını yitirmeyen bu ikili hayallerinin peşinden koşarken bir araya geldiler. Yarattıkları markayla birçok ünlü ismi tasarımlarına bağımlı ederken Türk moda sektöründe minimal bir bakış getirdiler. Günlük yaşamda kullandıkları ve sevdikleri parçaları bloglarında paylaşan ikili farklı tarzlara sahipmiş gibi gözükse de birçok ortak noktaya sahip. Özellikle stillerindeki benzer aksesuar seçimleri bu ikilinin en dikkat çeken özelliği.

moda tutkusu