MFW A/W15:BACKSTAGE MAKYAJ

En son makyaj trendlerini keşfedecek en iyi yerin podyum olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Gelin şov başlamadan hemen önce, backstagede makyaj artistlerinin yarattıkları makyajlara bir göz atalım. Önümüzdeki kış için şimdiden biraz ilham alma zamanı!

Melis Kayahan

Giorgio Armani defilesinde Linda Cantello, kontürlenmiş yanaklar ve nude dudaklar ile soft bir görünüm yaratmış.Naturel tonlardaki farlarla gölgelendirdiği gözlerde, göz kapakların katlanma bölgesini 60’lı yılların stilinden ilham alarak metalik tonlarla belirginleştirmiş.

ARMANİ
ARMANİ2

Missoni’de Lucia Pieroni dudaklar ve yanaklarda hafif şekilde pembe tonlarını tercih etmiş.Kaşları kavis verip koyu renklerle belirginleştirerek yüze güçlü bir ifade katmış.

missoni
MISSONİ2

Dolce& Gabbana’na da ise Pat McGrath modaevinin çizgisinden şaşmayarak her modelde sağlıklı, ışıltı bir cilt yaratmış ve kuyruklu eyeliner uygulamış. Bazı modellerde koyu renk rujlar bazılarında ise nude tonları tercih etmiş.

dg2
dg3

Marni defilesinde Tom Pecheux heykelsi görünümden esinlenen bir güzellik yaratmış. Dudaklarda nude tonlarda ruj ve göz kapaklarında kahve krem far kullanmış. Kontürle belirginleştirdiği elmacık kemiği ve şakaklar ile de yüzü ön plana çıkartmış.

MARNİ
marni

Emilio Pucci defilesindeki bu görünümde Lisa Butler 70’lerden ilham alarak göz kapaklarına turuncu kahve tonlarında bir far uygulamış ve aynı tonları elmacık kemiklerini belirginleştirmek için kullanmış. Dudaklarda ise kırmızı ve pembe tonlarını tercih etmiş.

PUCCİ
pucci2

Jil Sander’da Pat McGrath ve takımı neredeyse makyajsız bir görünüm tercih etmişler ve ışıldayan sade bir cilt yaratmışlar.

JİL SANDER
jil sander

Roberto Cavalli defilesinde Petros Petrohilos, modellerin göz kapaklarında ışıltılı bir doku yaratmış ve dağıtılmış siyah ve gümüş renkteki eyelinerla daha da belirginleştirmiş. Dudaklar da ise neredeyse hiç ruj kullanılmamış.

roberto cavalli
DSC006_MIC3466