MEKAN ÖNERİSİ-MOMO ve WalkIn Alaçatı-

Bu ay ki yazımızda sizlere, Alaçatı’daki iki favori mekanımızı anlatmak istedik. Bunlardan ilki gidince, tekrar ve tekrar gitmek isteyeceğiniz, Eren Karadağ’ın sahibi olduğu Walkin. Walkin Alaçatı deyince aklımıza gelen ilk üç şey: canlı müzik, tanıdık yüzler ve trüflü pizza! Alaçatının en sevdiğimiz mekanlarından biri olan Walkin’de önce ünlü şef olan Berkin Baykoç’un lezzetli yemeklerinden tadabilir, sonrasında ise geç saatlere kadar süren canlı müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. Favori yemeklerimizden bahsedecek olursak; ilki deniz tuzu ve limonla marine edilmiş ‘Smoke Salmon Sash’. Mutlaka tatmanızı öneririz! Diğer favorimiz ise şefin spesiyali olan  ‘Trüflü Pizza’ ve çok beğendiğimiz ‘Feta Kadayıfı’.

IMG_1399

 

Alaçatı’ya yolunuz düşürse mutlaka uğramanız gereken bir diğer mekan ise ‘MOMO’. MOMO demek, İtalyan şef Lorenzo Pellechia’nın ayrıcalıklı lezzetleri, Miami’nin en renkli partilerine yön veren ünlü DJ Cafer Palamut’un müzikleri ve eğlenceli geceler demek!

Burak Beşer’in hayat verdiği Momo, renkli partileriyle, ayrıcalıklı kokteylleriyle ve özgün konsepti ile fark yaratıyor. Momo’ya geldiğinizde başlangıç olarak avokado içinde kokteyl soslu karides’i denemenizi öneririz. Cherry domates, roka ve limon sosu eşliğinde ahtapot ise çok farklı bir lezzet! Son olarak da Floransa usulü T Bone biftek mutlaka denenmesi gereken yemekler arasında.

Anıl Tiryaki – Rana Demir