#MBFWI- GÜLÇİN ÇENGEL

Bu sezon üçüncü kez katıldığı Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da Mercedes Benz Türk’ün de desteğini alan genç tasarımcı Gülçin Çengel, Mercedes-Benz presents Gülçin Çengel defilesi ile moda severlerle buluştu.

Patagonya’ya yaptığı bir seyahat sırasında çektiği fotoğraflardan esinlenen Gülçin Çengel’in “Glacier” Sonbahar 2015 koleksiyonunda Perito Moreno buzulları koleksiyonun hem ana renk ve dokusunda hem de koleksiyonda kullanılan aksesuar ve deri detaylarda kendisini gösteriyor. Buzulların kendi içinde eriyerek oluşturduğu katman görünümlü buzul delikler model kalıplarının kodlarını yazıyor. Bir yanda buzulların beyaz, mavi  ve lacivert tonları varken, bir yandan da Patagonya land renkleri ile yeşiller ve turuncular koleksiyona eşlik ediyor.

Koleksiyonun renk kodları, buzullardaki mavilerde kendisini gösterirken koleksiyona göz kırpan yeşil ve turuncular bir bütünlük oluşturuyor. Mavi, lacivert ve siyah tonlardaki jakarlı kumaşlar, trikolar, ipekli kumaşlar ve yarı parlak tok kumaşlar göze çarpıyor. Üç boyutlu layered görüntüsü oluşturan katmanlar, kristal efektli işlemeler ve kontrast kumaş dokularının birlikte kullanımı koleksiyonun öne çıkan detaylarından.

 

Mercedes-Benz presents Gülçin Çengel MBFWI Fall 2015 Imagery Press1

Mercedes-Benz presents Gülçin Çengel MBFWI Fall 2015 Imagery Press3

Mercedes-Benz presents Gülçin Çengel MBFWI Fall 2015 Imagery Press4

Mercedes-Benz presents Gülçin Çengel MBFWI Fall 2015 Imagery Press5

MB Presents Gulcin Cengel And David Catalan - Runway - Mercedes Benz Fashion Week Istanbul Fall/Winter 2015