#MBFWI 2. GÜN NOTLARI

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2016 sezonu, Raşit Bağzıbağlı Couture defilesi ile başladı. Sırasıyla Şafak Tokur, DB Berdan, Murat Aytulum, Selma State ve Çiğdem Akın koleksiyonlarını sergiledi. DB Berdan defilesinin finalinde podyuma çıkarılan “Teröre hayır,  Şiddete hayır,  Herkes için barış ve sevgi.” pankartı damgasını vurdu.

 

doga

ŞAFAK TOKUR
Tasarımcı Şafak Tokur, “Başımın üstünde yerin var” adını verdiği Sonbahar/Kış 2016 erkek koleksiyonunda ne olursa olsun kendi değerlerini savunan bir karakterin içsel yolculuğunu anlattı. Defilenin finalinde ise sözlerini Şafak Tokur’un yazdığı şarkı,  yine tasarımcının kendi sesinden hayat buldu ve koleksiyonun hikayesini tamamladı.
Ekran Alıntısı

 

 

DB BERDAN

Anthony Burgess’in kült romanı Otomatik Portakal’dan ilham alan DB Berdan, “Ultra Violence” isimli koleksiyonuyla her türlü ayrımcılığa,  sözlü ve fiziksel şiddete odaklandı ve romandan uyarlanan aynı isimli filmin kült sahnelerini koleksiyonun desenlerinde yeniden canlandırdı. Defilenin makyaj uygulamasında ise siyah ve beyaz renkler ön plana çıkarılırken modellerde özellikle gözler vurgulandı.

deniz-berdan