MART KAPAK KIZI: NESLİHAN ATAGÜL

SAMİMİ, DURU VE ÖZEL

Mart ayında ekranlarda ve sinema perdesinde keyifle izleyeceğimiz projelerde yer alan güzel oyuncu Neslihan Atagül oldukça samimi biri. Onu yeterince tanımak için kendini açmasına dolayısıyla biraz zamana ihtiyacınız var ama neticesinde zamanınızı boşa harcamadığınızı güzel bir dost kazanarak öğreniyorsunuz. Biri için hayatta bundan daha güzel bir cümle kuramazsınız diyeyim, siz Neslihan’ın samimiyeti ile ilgili dereceyi oradan anlayın.

YAZI: Melis Cenani – meliscenani@gmail.com

KRY_6065

Genç yıldız Neslihan Atagül, ortama girdiği anda fark edilebilecek doğal bir güzelliğe sahip. Atagül’ün duru güzelliğini destekleyen, onu kamera karşısında devleştiren şey muhtemelen belirgin yüz hatları ve ona çok yakışan hafif hüzünlü bakışları. Neslihan’ı tanımasanız onu bakışlarındaki hüzünle değerlendirebilirsiniz ama tanıyan biri için o, gerçekten eğlenceli ve komik biri, bunu üzerine çok düşünmeden söyleyebilirim.

KRY_7496

Neslihan’la ne zaman bir yerlerde karşılaşsak rahat gözüken sade stilinin, minyon gözüken fiziğindeki duruşuna bakıp; “Yahu biz niye giyinirken bu kadar uğraşıyoruz, bir jean, bir tişört giymiş üzerine bir de şapka takmış nasıl da güzel gözüküyor.” diyorum. Sonra güzel ismin Amerikalı süper model Christy Turlington’a olan benzerliği aklıma düşüyor ve görünenin ardında yatan ‘doğal güzelliğin’ çokta öyle üstüne uğraşmakla alakalı olmadığını hatırlıyorum.

KRY_7744

Koyu renk jean, basic tişörtün altına botlarını geçirip saçını açık bırakan ve dümdüz saçlarının üzerine geçirdiği kasketle 5 dakikada evden çıktığını tahmin etmekte zorlanmayacağınız Atagül, bu rahat ve cool haliyle Avrupalı genç bir modeli andırıyor. Stilinde gözlemleyeceğiniz rahatlığın iş hayatında daha taşların yerine oturduğu bir hal aldığını rahatlıkla gözlemleyebiliyorsunuz. Ona ve gerçekleşmesi kuvvetle muhtemel hayallerine baktığımda gelecekte adının ‘star’lar arasında anılacak olmasına şaşırmayacak ilk insanlardan olacağım herhalde. Genç yaşına rağmen daha da küçük yaşlarda başladığı oyunculuk serüveninde ikisi farklı ülkelerden olmak üzere beş ödül alan Atagül’ün bu konudaki tek hedefi ileride yaptığı için pişmanlık duymayacağı işlerin içerisinde yer almak.

KRY_6649

Bugün yer aldığı her projeyle gurur duyduğunu belirten güzel oyuncu, bundan sonrası için de aynı duyguları hissetmek istediğini üzerine basa basa belirtiyor. Kadir Doğulu ile başrollerini paylaştığı Fatih Harbiye dizisi ile geniş bir fan kitlesi edinen genç isim, şimdilerde bir ay boyunca Kaz Dağları’nda havanın eksi derecelerde olduğu zaman çekimleri gerçekleştirilen, Abdullah Oğuz’un yönetmenliğini yaptığı Senden Bana Kalan adlı filmde Elif karakterine hayat veriyor. Elif, yetim ve lise öğrencisi bir kız. Mart ayında beyaz perdede başrollerini Ekin Koç ile güzel oyuncunun paylaştığı bu naif ve güzel aşk hikayesini keyifle izleyeceğiz. Yine Mart ayında Ay Yapım’ın projesi olan yeni bir dizide Burak Özçivit’le başrolleri paylaşacak olan başarılı oyuncu, bu defa varlıklı bir kızı canlandıracağı ilk proje olacağını söylerken istemsizce gülümsüyor. Bugüne kadar ekran projelerinde maddi yönden güçsüz durumda olan karakterlere hayat verirken izlediğimiz Atagül, bu değişikliği oyunculuğuna nasıl yansıtacak eminim benim gibi pek çok ekran projesi takipçisi merakla bekliyor olacak.

KRY_7048

Oyunculukla ilgili düşüncelerini sakin ve samimi ses tonuyla aktaran güzel isim söz dönüp dolaşıp aşka gelince coşkusunu gizleyemiyor, bana da keyifli sohbetin bu kısımlarını Atagül’ün kendi ağzından döküldüğü şekliyle aktarmak düşüyor; “Aşık olmak çok güzel birşey, özlemi bile güzel bence. Bazen özlemimden herkesi ona benzettiğim bile oluyor (Gülüyor). Bir süredir çok aşığım. Çok, en, fazla gibi birşeyin fazlalığını ölçen ne kadar tanımlama varsa onları aşkımı anlatırken içtenlikle kullanabilirim.”

0 replies on “MART KAPAK KIZI: NESLİHAN ATAGÜL”