MAKYAJ ÇANTASI: NAZLI GOLDENBERG

Cemiyet hayatının sevilen ve beğenilen isimlerinden biri olan Nazlı Goldenberg üç çocuk annesi olmasına rağmen bir mankeni aratmayacak fiziğiyle de dikkat çeken biri. 1.83 boyuyla hemen bakışları üzerine çevirmeyi başaran Goldenberg’le güzelliğe bakış açısını ve favori ürünlerini konuştuk.

ESRA ÖZÜBEK esra@bestylemagazine.com

FOTOĞRAFLAR: SARPER KESİM

1C4A1013

Biraz sizi tanıyabilir miyiz?

30 yaşındayım, üç çocuk annesiyim. İç mimarlık okudum, çocuklarım doğduktan sonra hayalim olan Le Cordon Bleu’den pasta şefi olarak mezun oldum. Şu anda da gelecekle ilgili hayallerimin gerçekleşmesi için çocuklarımın biraz büyümesini bekliyorum.

Bu kadar genç yaşta üç çocuk sahibi olmak  nasıl bir duygu? Anne olduktan sonra hayatınızda neler değişti?

21 yaşımda anne oldum, üçüyle de birebir ben ilgileniyorum, üçünün apayrı karakterleri, zevkleri var, onlarla beraber büyümek yeni şeyler öğrenmek tüm yorgunluğumu alıp keyfe dönüştürüyor. Anne olduktan sonra artık kendim için değil çocuklarım için yaşamaya başladım. Karakterime de olumlu yansımaları oldu sanırım. Çok sert köşelerim sabit fikirlerim varken çocuklarımdan sonra her şey değişti.

Sizce güzellik nedir?

Benim güzellik anlayışım sadece fiziki güzellikten ibaret değil. Bence bir kadının dış görünüşü kadar, ruhsal, iç güzelliği kendini eğitmesi, vizyon sahibi olması kendine has bir karakterinin tarzının olması ve tüm bunların birleşerek dışa yansımasıdır bence güzellik.

Kimleri güzel buluyorsunuz? Neden?

Kate Moss, Adriana Lima. Farklı tarzlarda olsalar da kendilerine göre bir auraları olduğunu düşünüyorum.

1C4A1025

Kendinizi güzel buluyor musunuz? Bakışları üzerine çevirmek, ilgi odağı olmak kısaca güzel olmak nasıl bir duygu?

Açıkçası kendisiyle mutlu yani barışık olmayı daha çok önemsiyorum. Zaten kendinizle mutluysanız dışarıya verdiğiniz enerji de güzel oluyor.

Nazlı Goldenberg’in bir günü nasıl geçiyor?

Önceliğim her zaman çocuklarımın okulları dersleri ve sosyal aktiviteleri ile ilgilenmek. Onun dışında kalan vakitlerimde spor, arkadaşlarım ve ailemle program yapmaktan keyif alıyorum.

Günlük olarak vazgeçemediğiniz güzellik ritüeli var mı?

Ritüel diyebileceğimiz cildimi temiz tutmayı çok önemsiyorum.

Vazgeçilmez güzellik markalarınız hangileri?

La Mer, Guerlain, Nars, La Prairie.

Ürün olarak olmazsa olmazlarınız neler?

Chi marka saç ürünlerini kullanıyorum. Bunca zamandır bir çok markanın ürününü kullandım fakat bu markanın ürünleri bence mucize.

1C4A0987

Yanınızda hep taşıdığınız ürünler hangileri?

Genellikle rujum ve parfümüm eksik olmaz. Onun dışında günlük hayatımda çok makyaj yapmayı tercih etmediğim için başka bir ürün taşımaya ihtiyacım olmuyor.

Güzellik konusundaki yenilikleri-trendleri nasıl takip ediyorsunuz?

Aslında arkadaşlarımdan en çok ve doğru bilgilere ulaşabiliyorum. Onun dışında sosyal medya ve dergilerden takip etmeye çalışıyorum.

Asla uygulamam dediğiniz bir güzellik konusu var mı? (renkli far, kalıcı kaş boyama vs…)

Daha öncede ifade ettiğim gibi doğal olmayı seven bir insanım. Dolayısıyla abartılı makyaj yapmak, çok fazla fondöten sürmek, surata yapılabilecek her türlü kalıcı şeyler (eyeliner, dudak kontürü gb.) asla uygulamam dediklerim arasında.

Cilt bakımı sizin için önemli mi? Bu konuda gittiğiniz veya bakım yaptırdığınız özel bir mekan var mı?

 
Cilt bakımı sanırım benim için en önemlisi ve bence herkes içinde aynı önemi taşımalı. Belki genç yaşlarda çok önemsenmiyor ama ileri ki yaşlarda mutlu olabilmek için şuandan tedbir almak gerektiğine inanıyorum. La Prairie’de cilt bakımımı yaptırıyorum.

Cilt bakımı&saç bakımı konusunda hangi markaları tercih ediyorsunuz?

Cilt bakımında La Prairie ve La Mer. Saç bakımımda ise Chi’nin ürünlerini kullanıyorum.

1C4A0995

Gündüz ve gece dışarı çıkarken makyajınızı kendiniz mi yapıyorsunuz? Yoksa birine mi yaptırıyorsunuz? Birine yaptırıyorsanız bu kişi kimdir?

Gündüz hafif makyajlarımı kendim yapmayı tercih ediyorum ama gece makyajımı Erkan Uluç yapıyor.

Makyaja ve bakıma günde ne kadar vakit ayırıyorsunuz? Veya ayırabiliyorsunuz?

Makyaj genellikle yapmıyorum, kişisel bakımım için sabahları vakit ayırıyorum.

 

Kozmetik alışverişinizi neye göre yapıyorsunuz? Size danışmanlık yapan biri var mı?

Makyajımı çoğunlukla Erkan Uluç yaptığından yüzüme ve cildime uygun ürün önerileri için kendisinin önerilerini dikkate alıyorum.

Yeni bir sezona giriyoruz? Bu sezona ait neleri almayı planlıyorsunuz? Listenizde neler var? Ve neden?

Bir planım yok açıkçası. Ben alışveriş yaparken plan yapan birisi değilim.

 

Parfüm seçerken nelere dikkat edersiniz? Parfüm tarzınızı nasıl tanımlıyorsunuz?

Kokunun hayatımızda çok önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum. Hatıralarımız bile bir anda kokularla belirir. Dolayısıyla parfümümü değiştirmeyi sevmem. Seçerken gece ve gündüz kullanılabilir kalıcı olan parfüm olmasına dikkat ederim.

Gece-gündüz parfüm ayırımı yapar mısınız?

Hayır yapmam.

Yıllardır kullandığınız ve sizinle artık özdeşleşen bir koku var mı?

Dediğim gibi değiştirmeyi sevmiyorum. Birkaç sene öncesine kadar Moschino Cheap and Chic kullandım. Şu andaysa tercihim Tom Ford Black Orchid.

“Bakımlı kadın güzeldir” derler bu fikre katılıyor musunuz?

Evet bakımlı kadın güzeldir cümlesine katılıyorum bir kadın bakım yaptığında kendini iyi hisseder ve bunun enerjisini yansıtır.

 

İleride yıllarla birlikte yaş aldığınız zaman estetiğe bakış açınız nedir? Neleri yaptırabilirim diye düşünüyorsunuz?

Abartı olmadığı sürece estetiğe karşı birisi değilim. Bunun yaşla sınırlı olduğunu da düşünmüyorum. Bence kendinizi daha iyi ve mutlu hissedeceğiniz müdahaleleri yapmanın sakıncası olmaz.

1C4A0988

 

Makyaj masanızı ve güzellik aksesuvarlarınızı (renkli kozmetik-makyaj çantası-bakım ürünleri) bugün fotoğrafladık. Bu kadar bol ürün arasından günlük kullanacaklarınızı nasıl seçiyorsunuz?

Aslında çeşitlilik anlamında çok ürünüm yok. Sevdiğim kullandığım ürünler ve renkler belli olduğundan seçerken zorlanmıyorum.

Kozmetik alışverişinizi nerelerden yapıyorsunuz?

Nars ve Sevil Parfümeri’den almayı tercih ediyorum.

 

Bir ürün almaya gidip beş ürünle dönenlerden misiniz? Yoksa bu konuda kararlı mısınız? Hedefe mi kitlenirsiniz?

Nadiren tabii ki oluyor ama genellikle sadece ihtiyacım olan bir şeyi alırım. Yani genellikle kararlıyım denebilir.

 

Güzellik konusunda büyüklerinizden öğrendiğiniz ve uyguladığınız bir güzellik ipucu var mı?

Anneannemin babaannemin hala ciltleri muhteşem. Tabii genetik de giriyor biraz bu noktada devreye. Ama onlardan öğrendiğim gördüğüm her zaman ciltlerine baktıkları.  Hiç bir zaman ihmal etmediler.

 

Her daim bakımlı ve güzel görünmeyi başaran biri olarak neler önerebilirsiniz?

Önce inandığım iç huzuru olan mutlu olan biri her zaman bakımlı ve güzel görünür. Ben dışarısından önce içerisinin onarılmasından yanayım.

 

Formunuzu nasıl koruyorsunuz? Nelere dikkat ediyorsunuz?

Genellikle sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum. Belki biraz klişe olacak ama su içmek benim için çok önemli. Ayrıca vakit bulduğum zamanlarda mümkün olduğu kadar spor yapabilmek de benim için önemli. Hiçbir şey yapamıyorsam yürüyüş yapmaya çalışıyorum.

1C4A0999

Üç çocuk annesi bir kadın, anne, eş olmanın yanı sıra bir de sosyal hayatınız-sevdiğiniz dostlarınız ve katılmak zorunda olduğunuz davetler var. Bunların hepsine nasıl yetişiyorsunuz?

Çok programlı planlı bir insandım. Üç çocuk annesi olduktan sonra daha da planlı olmak zorundayım. Arkadaşlarım eşim ve ailem için her zaman vakit ayırırım. Planlı olduktan sonra sanırım pek sorun yaşamıyorum.