MAKYAJ ÇANTAMDA NE VAR? : DUYGU ÖZASLAN

Konu makyaj olunca çoğu kadın için akan suların durduğu bir gerçek. Biz de merakımıza yenildik ve Güzellik Vlogger’ı Duygu Özaslan’a makyaj çantasının olmazsa olmazlarını sorduk, o da hiç nazlanmadı ve bize içindekileri döktü.

Melis Kayahan

IMG_0115

Givenchy Le Prism isimli mat gül kurusu-pembe allığı, her makyaja uyduğu ve aynalı, mini fırçalı bir kabı olduğu için yanımda taşıyorum. Çünkü bazen uzun saplı fırçalar çok yer kaplayabiliyor.
Givenchy Le Prism - 1

Makyajımı evde yaptıysam sadece tazelemek için yanımda bu koca koca profesyonel makyaj fırçalarını taşımıyorum, daha çok ürünlerin içinden çıkan miniklerle idare ediyorum. Ama eğer taşıyorsam da kurtarıcılarım Sigma’nın allık ile aydınlatıcı ve pudra için kullandığım ucu sivri fırçası.

Laura Mercier’nin Mosaic aydınlatıcı pudrası çok yoğun ışıltılar içeriyor. Elmacık kemiklerimin, burnumun ve dudağımın üstüne çok hafif uyguladığımda bile neredeyse ıslak bir görünüm veriyor.

Mosaic Shimmer Bloc Allık-3

Yves Saint Laurent Touche Eclat aydınlatıcı kalem son zamanlarda hayatımı kurtarıyor. Gün içinde kapatıcım uçup gitmeye ve gözaltı morluklarım kendini göstermeye başladığında hemen tık tık basıp üçgen şekilde uyguluyorum. İncecik bir yapısı olduğundan o kadar makyajin üzerinde asla “cakey” (katman katman) durmuyor.

Yves Saint Laurent Touche Eclat-4

Oriflame’in badem yağlı bu lipbalmını sadece kokusu ve kabının şıklığı için yanımda taşıdığımı itiraf ediyorum. Zaten çantamın derinliklerde en az üç tane daha dudak bakım ürünü mutlaka oluyor.

oriflame Tender Care Badem Aromalı Koruyucu Balm-5

Givenchy Ombre Couture gri-kahve krem far ile dünyadaki en hızlı dumanlı göz makyajını yapabiliyorum. Fırça gerektirmediği için krem ürünler resmen kurtarıcı!

Givenchy Ombre Couture-6

NARS Crystal transparan toz pudra çantamın olmazsa olmazı. Matlaştırmadan makyajımı sabitliyor, gün içindeki yağlanmayı alıyor, kat kat uygulandığında bile görünmüyor ve ışığı yansıttığı için fotoğraflarda güzel çıkmanızı sağlıyor. Benim için pudraların kraliçesi!

Light Reflecting Loose Setting Powder

Make Up For Ever’ınki gibi minik bir kaş tarağını benimki gibi yerinde duramayan kaşlarınız varsa mutlaka yanınıza taşımanız gerekiyor. Ben işimi güvenceye almak için Benefit’in Speed Brow şeffaf kaş jeliyle sabitliyorum. Bu, kaşlarınızı kaskatı yapmadan çok güzel sabitliyor.

Bobbi Brown Pale Pink dudak kalemi dudağımla birebir aynı renk ve çok kalıcı. Bazı günler dudaklarım ölü gibi cansız ve renksiz oluyor. Kenarlarından bu kalemle geçip üzerine ruj uygulamadan bile dudaklarıma canlılık verebiliyorum.

Bobbi Brown Pale Pink dudak kalemi

NARS Via Veneto kalıcılığı başarılı olan göz kalemlerimden biri. Makyajımı geceye en kolay bir siyah kalemle taşıdığımdan her zaman çantamda bunun küçük boyunu taşıyorum.

Sephora Infinito Beige ten rengi göz kalemi ise gözlerim kızarıksa hemen nötrlüyor ve beni çok daha uyanık gösteriyor. Artık biliyorsunuz beyaz kalemler tarih oldu, mutlaka bir ten rengi göz kalemi edinin, denedim onayladım bu en kalıcısı.

Ve geldik rujlara… Ben çantamda en az üç-dört farklı dudak ürünü taşırım çünkü biraz garip gelebilir ama gün içinde ihtiyaçlarım değişir. Eğer aynaya bile bakmadan sürebileceğim hafif bir parlaklık istiyorsam Shiseido’nun lacquer gloss’ları denediklerimden en iyisi. Ben nude olanını kullanıyorum.

Shiseido lacquer gloss

MAC Enchanted One, her kıyafete uyan ve bana çok yakıştığını düşündüğüm şeftali tonlu mat bir ruj. Keşke koleksiyon ürünü olmasaydı!

Lipbalm ile ruj arasında yapısıyla ve kahvemsi bordo rengiyle en sevdiğim rujlardan YSL Rouge Volupte Shine 8 numara istisnasız her gün yanımda. Birini bitirip ikincisini aldığım nadir ürünlerden.

YSL Rouge Volupte Shine 8

Ve ani gece çıkmalarının, fotoğraf çektirme durumlarının kurtarıcısı, en çabuk yüzüme renk getiren ve şeklinden dolayı kolayca sürülen tombul dudak kalemim NARS Mandore!

NARS VELVET MATTE LIP PENCIL mandore